Czym właściwie jest Glovo, ile można zarobić jako kurier firmy i co jeszcze warto wiedzieć o tej aplikacji? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

W ciągu kilku lat aplikacja Glovo doczekała się ponad trzydziestu milionów pobrań i niemal dwóch milionów aktywnych użytkowników, a także dziesiątek tysięcy partnerskich sklepów oraz restauracji. Kojarzy się ona przede wszystkim z ekspresową dostawą i kurierami wyposażonymi w specjalne torby na zamawiane towary i jedzenie.

Glovo – co to takiego?

Glovo to aplikacja założona w 2015 roku w Hiszpanii, która umożliwia zamawianie dań na wynos z różnych restauracji, a także innych produktów. Stanowi więc obsługę kurierską na żądanie, która kupuje, odbiera, a finalnie dostarcza jedzenie za pośrednictwem aplikacji. Chociaż użytkownicy aplikacji najczęściej korzystają z niej, aby zamawiać jedzenie, usługi obejmują również dostarczanie zakupów oraz lekarstw. Aplikacja ta działa w wielu krajach na terenie Europy, Ameryki Środkowej i Południowej, Azji czy Afryki. W skrócie hiszpańska aplikacja umożliwia zamawianie czegokolwiek, bez konieczności korzystania z osobnych aplikacji w przypadku różnych sklepów lub restauracji, a z kolei dostawą zajmują się zarejestrowani kurierzy.

Wśród partnerskich sklepów i lokali znajdują się popularne supermarkety, takie jak Biedronka czy Tesco, sieci sklepów, takie jak Żabka, a także lokalne restauracje. Kurier może dostarczyć wszystko, jeśli tylko jest to zgodne z prawem, na wskazany adres i możliwie najszybszym czasie.

Jak wygląda praca kuriera Glovo?

Firma Glovo szturmem podbiła Polskę. Z jednej strony jest ona wielkim udogodnieniem dla osób, które z różnych powodów nie mogą same zrobić sobie zakupów czy też wyjść na obiad czy kolację na miasto. Z drugiej zaś strony Glovo oferuje ciekawy system pracy dla studentów oraz wszelkich osób chcących dorobić czy też zyskiwać regularne dochody. Wystarczy mieć własny rower, samochód lub inny pojazd, aby korzystać z aplikacji jako kurier i realizować zamówienia w wybranych przez siebie godzinach. Warto też dodać, że w przypadku osób dostarczających zamówienia samochodami, Glovo nie zwraca pieniędzy za zużyte paliwo. Jest to koszt po stronie kuriera, ale opinie pracowników aplikacji dowodzą, że taki charakter pracy jest opłacalny.

W jakich miejscowościach dostępne jest Glovo?

Jeszcze kilka lat temu usługi Glovo były dostępne tylko w kilku miastach w Polsce. Aplikacja jednak przyjęła się tak dobrze, że szybko rozpoczęto prace nad tym, aby korzystać z niej mogli mieszkańcy jak największej liczby miast. Średnio do listy dochodzi jedno miasto tygodniowo. Obecnie można z niej korzystać w ponad dwustu miastach polskich, a wśród nich znajdują się na przykład Warszawa, Kraków, Katowice, ale również Suwałki, Zamość czy Katowice. Takie tempo rozwoju sprawia, że na chwilę obecną już niemal połowa Polaków może korzystać z usług zapewniających im błyskawiczne dostawy pod wskazany adres.

Ponadto aplikacja ta funkcjonuje również w wielu krajach na kilku kontynentach. Należą do nich między innymi Włochy, Portugalia, Hiszpania, Gruzja, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kazachstan, Ekwador czy Honduras.

dostawca Glovo na rowerze

Jakie są zarobki kurierów Glovo?

Doświadczenie kurierów Glovo dowodzi, że mogą oni zarabiać na dostawach nawet dwadzieścia pięć złotych na godzinę.

Otrzymują również dodatkowe pieniądze w formie bonusów oraz nagród za polecanie innych kurierów. Kurier może liczyć na liczne dodatki. Na przykład otrzymuje 115% wynagrodzenia, jeśli realizuje je podczas fatalnej pogody lub jeśli adres dostawy zostanie zmieniony w ostatniej chwili.

Stawka za pracę różni się nieco w zależności od danego województwa. Na przykład kurierzy z województwa kujawsko-pomorskiego zarabiają o ponad dziesięć złotych więcej niż kurierzy z województwa wielkopolskiego. Wysoko plasują się stawki również w województwach warmińsko-mazurskim czy podkarpackim. Oczywiście, suma zarobków zależna jest również od czasu poświęconego na pracę. Część osób decyduje się na Glovo tylko w ramach pracy dorywczej ze względu na studia czy inne zobowiązania, a z kolei inni pracują jako kurierzy przez cały dzień.

Kiedy kurier Glovo otrzymuje pieniądze?

Okres rozliczeniowy trwa dwa tygodnie. Zaczyna się w poniedziałek o północy, a kończy minutę przed północą w następną niedzielę. Po upływie tego czasu kurier otrzymuje na wskazany rachunek bankowy pieniądze za wszystkie zlecenia zrealizowane w tym czasie. Kurierzy pracujący dla Glovo bardzo chwalą sobie klarowne zasady oraz terminowość w zakresie wypłacania wypłat.

Jak zostać dostawcą aplikacji Glovo?

Praca w Glovo budzi wielkie zainteresowanie wśród studentów, którzy chcą dorabiać lub też mieć regularne dochody. Wielką zaletą takiej pracy jest fakt, że może się jej podjąć każdy, kto ma własny środek transportu. Może to być rower, skuter czy samochód.

Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie internetowej, obejrzenie filmu wprowadzającego, a następnie wysłanie wymaganych dokumentów na wskazany adres mailowy. Każde miasto, w którym możliwe jest korzystanie z Glovo, znajduje się siedziba firmy, którą przyszły pracownik musi odwiedzić. Na miejscu otrzymuje on termiczny plecak na przewożone potrawy, a także musi się wdrożyć w intuicyjną aplikację Glovo Couriers.

Kurier przed realizacją pierwszego zamówienia jest zobowiązany do podpisania umowy, a także musi spełniać wszystkie warunki dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli zaś zdecyduje się na firmę pośredniczącą, to ona musi dopełnić wszelkich formalności i zapewnić kurierowi legalną umowę. Kolejnym krokiem jest wybranie czasu pracy, a wówczas informacje o zamówieniach i miejscach docelowych dostawy będą dostarczane do kuriera.


Leave a Reply

Your email address will not be published.