Zakłady bukmacherskie to rodzaj zakładów, w których należy przewidzieć wynik sportowego spotkania. Są przyjmowane przez odpowiednie przedsiębiorstwo lub przez bukmachera, a wysokość wygranej jest zależny od danego kursu, który obowiązywał w momencie zawarcia zakładu.

Zakłady tego rodzaju można zawierać zarówno w punktach stacjonarnych, jak i za pośrednictwem stron internetowych. Na czym w zasadzie polegają zakłady sportowe, jak zawierać je w odpowiedzialny sposób i co jeszcze warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Jak działają zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie odbywają się pomiędzy graczem a bukmacherem. Obie strony mogą w tym wypadku założyć się o wynik jakiegoś spotkania sportowego lub innego wydarzenia. W ofercie znajduje się zarówno obstawianie meczy, jak i zakłady dotyczące polityki czy rozrywki. Pierwszym krokiem jest w tym wypadku selekcjonowanie zakładów, a drugim typowanie kuponów bukmacherskich.

Typujący ma obowiązek postawić swoje pieniądze na wynik, a jeśli jego przypuszczenie znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości, to wygrywa. Jeśli jednak wynik zakładu będzie inny, to wygrywa bukmacher, który w tym momencie zgarnia postawioną przez gracza stawkę. Bukmacherzy oferują sporo opcji do wyboru, chociaż najczęściej gracze zakładają się o wygraną lub przegraną jakiejś drużyny sportowej lub sportowca.

W niektórych dyscyplinach można również zakładać się o konkretny wynik meczu, wynik do pierwszej połowy czy liczbę zdobytych bramek. Rosnącą popularnością w zakładach bukmacherskich cieszą się tak zwane zakłady custom bet, które można tworzyć nawet w oparciu o wydarzenia z własnego życia.

Zakłady bukmacherskie – które są legalne?

Korzystanie z nielegalnych zakładów bukmacherskich jest niezgodne z prawem i podlega karze grzywny wynoszącej aż sto dwadzieścia stawek dziennych. Warto podkreślić, że nawet ludzie nie znający prawa czy listy nielegalnych bukmacherów i tak temu prawu podlegają. Dlatego bardzo ważna jest znajomość legalnych przedsiębiorstw tego rodzaju.

Lista wydanych licencji w Polsce wydłużyła się w 2023 roku i na dzień dzisiejszy dwadzieścia trzy podmioty posiadają zezwolenie na organizowanie zakładów tego rodzaju. Należą do nich na przykład:

  • Fortuna online zakłady bukmacherskie Sp. z o.o.,
  • Superbet Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.,
  • Milenium Zakłady Bukmacherskie,
  • TOTOLOTEK S.A.,
  • E-TOTO Zakłady Bukmacherskie,
  • STS S.A,
  • BetFan Sp. z o.o.
  • LV BET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o.

Pełną i aktualną listę legalnych zakładów bukmacherskich można bez problemu znaleźć w sieci, aby nigdy nie narażać się na niebezpieczeństwo związane z wysoką karą.

Legalni Bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie – jak zacząć?

Początek przygody z zakładami bukmacherskimi powinien zakładać poznanie absolutnych podstaw. Wbrew pozorom zawieranie zakładów wcale nie jest tak łatwe. Konieczne jest na przykład przeanalizowanie i poznanie zasad działania kursów. Wszystkie zakłady bukmacherskie są szacowane na podstawie prawdopodobieństwa w przypadku danych wydarzeń sportowych i nie tylko, a kursy zawsze są niższe, jeśli szansa na wygraną gracza jest bardzo wysoka. Tym samym, jeśli gracz zakłada się o coś, co jest wysoce prawdopodobne, jego wygrana zawsze będzie niższa.

Jeśli jednak szansa na określony wynik jest niewielka, to w ofercie bukmacherów dostępne są znacznie wyższe kursy, a wygrana gracza będzie znacznie wyższa. Warto pamiętać o tym, że nie ma wydarzeń sportowych czy innego rodzaju, które są w stu procentach do przewidzenia. Niespodzianki w tego rodzaju sytuacjach są codziennością i nie sposób grać tak, aby zawsze wygrywać.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie?

Pierwszym krokiem w tym zakresie jest wybór odpowiedniego bukmachera i najbardziej atrakcyjnej oferty. Niezależnie od tego, czy zakłady będą zawierane w punkcie stacjonarnym, czy też będą to zakłady bukmacherskie online, większość ofert zwykle wygląda bardzo podobnie. Konieczne jest porównanie oferowanych bonusów na start. Eksperci radzą, aby na początku korzystać z bonusów bez depozytów czy też bonusy depozytowe 100 procent, w których ryzyko jest mocno zredukowane, a gra nie jest objęta podatkiem.

Podczas wyboru warto zwrócić uwagę na oferowane płatności i dostosować je do własnych wymagań, a także szukać punktów lub zakładów internetowych, dzięki którym wypłaty są realizowane jak najszybciej. Kolejnym ważnym czynnikiem jest wybór formy lub bukmachera oferujących najbardziej interesujące nas zakłady. Dopiero zakładanie się w dziedzinach, w których czujemy się mocni sprawia, że mamy większe szanse na wygraną.

Jak obstawiać odpowiedzialnie?

Odpowiedzialne zakłady to klucz do tego, aby nie uzależnić się od zakładów i nie generować w przyszłości kolosalnych problemów. Bardzo ważne jest to, aby od samego początku założyć, jaki mamy budżet na zakłady i nigdy go nie przekraczać. Powinien on stanowić niewielki ułamek zarobków, a w żadnym wypadku nie powinien ograniczać pozostałych potrzeb gracza, takich jak edukacja, pasje czy codzienne życie. Eksperci radzą, aby w przypadku przegranej pod wpływem emocji i poczucia, że należy się odegrać, pod żadnym pozorem nie inwestować dodatkowych kwot na grę. Dzięki temu gracz może być pewien, że wskutek uzależniającej gry nie ucierpi jego życie zawodowe i prywatne.

Warto już na samym początku ustalić sobie limity i bezwzględnie ich przestrzegać, a także obstawiać zdarzenia dwutorowe, czyli te mające tylko dwa możliwe rozwiązania danego zdarzenia. Kolejnym krokiem pozwalającym na odpowiedzialną grę jest dokładne czytanie informacja dotyczących poszczególnych zakładów. Niedoświadczeni gracze bardzo często dają się skusić tak zwanymi darmowymi zakładami, podczas gdy w rzeczywistości takowe prawie nie istnieją. Można otrzymać je najczęściej tylko na samym początku, a więc w procesie rejestracji. Natomiast jeśli przy zawieraniu kolejnych zakładów pojawia się przymiotnik „darmowy”, to najczęściej gdzieś ukryty jest haczyk, o którym warto wiedzieć wcześniej. Niemniej ważne w odpowiedzialnej grze jest to, aby zawsze korzystać z legalnych przedsiębiorstw bukmacherskich, które nie tylko stosują klarowne zasady, ale i nie narażają graczy na grzywnę.

Zakłady bukmacherskie – czy rzeczywiście można zarobić?

Wiele osób deklaruje, że zakłady bukmacherskie są w ich wypadku rozrywką i zapewniają im dodatkowe emocje podczas oglądania meczu. Tymczasem sporo z nich w rzeczywistości szuka w tej rozrywce źródła dochodu i mają ku temu powody. Mieszanka doświadczenia w bukmacherce, znajomości poszczególnych tematów, a przede wszystkim sportu, oraz szczęścia może okazać się sposobem na życie, a przynajmniej na regularny dochód.

Jeśli gracz dodatkowo uodporni się na związane z przegraną emocje, pozostanie przy grze odpowiedzialnej i nie będzie zwiększał własnych limitów pod wpływem emocji, to ma szansę dorabiać albo zarabiać w ten sposób. Warto jednak traktować takie plany na przyszłość z dystansem, cieszyć się każdą wygraną, ale nie zakładać, że szczęście zawsze będzie sprzyjało danemu graczowi do tego stopnia, aby uczynić z zawierania zakładów sposób na życie.

Jak zarabiać na bukmacherce – podstawowe zasady

Pierwszą zasadą jest w tym zakresie wybór nie tylko legalnych, ale i najpopularniejszych bukmacherów, którzy mają najbogatszą i najbardziej zróżnicowaną ofertę. Znajdują się w niej również tak zwane bonusy powitalne takie jak zakład bez ryzyka, darmowe zakłady czy też bonusy od depozytu.

Na świecie jest mnóstwo osób, które analizują od lat spotkania sportowe, ale zaledwie kilka procent z nich jest w stanie zarabiać dobre pieniądze na bukmacherce. Zawodowi gracze, którzy usiłują uczynić z zawierania zakładów sposób na życie, muszą doskonale znać się na dyscyplinach sportowych i tendencjach w danym czasie, a przy okazji znać najważniejsze systemy i sposoby gry. Powinni oni analizować spotkania sportowe, o które się zakładają, biorąc pod uwagę warunki, nieobecność najważniejszych graczy czy dyspozycję sportowców. Warto przed zawarciem jakiegokolwiek zakładu przetestować swoją wiedzę i umiejętności bez wpłacania pieniędzy, a tym samym przekonać się, czy dany gracz jest gotowy na to, aby dobrze poradzić sobie na początku  Zapisywania wyników i swoich przypuszczeń pozwoli każdemu oszacować, jak może wyglądać gra w przyszłości.

Kolejnym krokiem jest ustalenie budżetu na grę i bezwzględna konsekwencja, a finalnie opracowanie strategii gry. Znajomość tajników gry, limitów, kursów i sportu pozwala na wypracowanie sobie indywidualnego modelu obstawiania zakładów, który sprawdza się w danym przypadku lepiej od innych. Warto również znać techniki manipulacyjne bukmacherów, którzy umiejętnie podsuwają graczom pozornie korzystne oferty, przynoszące korzyści przede wszystkim samym bukmacherom. Podsumowując, zarabianie na bukmacherce jest trudniejsze niż wielu osobom się wydaje. Rozrywka tego rodzaju powinna być zarezerwowana dla odpowiedzialnych osób, które pasjonują się sportem i od lat go analizują, nabyły wiedzę na temat działania zakładów i dzięki własnej analizie wszystkich czynników są w stanie zawierać coraz korzystniejsze dla siebie zakłady.


Leave a Reply

Your email address will not be published.