Praca na etacie dla większości z nas nigdy nie jest zadowalająca, dlatego nie ma się czemu dziwić, że z czasem zaczynamy szukać ciekawych rozwiązań na dodatkowy zarobek. Oczywiście z czasem może on stać się głównym źródłem naszego utrzymania i pozwolić nam na poprawę jakości swojego życia.

Naturalne jest, że internet rządzi się swoimi prawami, ciągle rozwijany niesie zapotrzebowanie na tworzenie nowych witryn i stron, a więc w konsekwencji jest duże zapotrzebowanie na tego typu usługi. Dlatego jeżeli poważnie myślimy nad jakimś ciekawym rozwiązaniem to właśnie jedno z nich stoi przed nami otworem. Warto przy okazji zaznaczyć i pamiętać, że z początku zawsze wszystko wygląda bardzo trudno i nieosiągalnie, jednak kiedy zaczniemy drążyć temat i systematycznie poznawać jego tajniki okaże się to całkiem proste i mniej skomplikowane jakby mogło się to wydawać z samego początku.

Tworzenie stron internetowych – sposób na dochodowy biznes

Oczywistą sprawą jest fakt, że każdy z nas szuka pracy mogącej przynosić duże zyski, które w pełni nas usatysfakcjonują. Znalezienie dobrze płatnej pracy nie jest prostą sprawą. No chyba że posiadamy na prawdę szeroką wiedzę i ogromne umiejętności np. programowania czy kodowania. Ciekawym pomysłem na dodatkowy dochód, czy nawet  pomysłem na własną działalność może być tworzenie stron internetowych. Kto przynajmniej w małym stopniu śledzi oraz interesuje się wirtualną częścią naszego świata, może zdawać sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach jest bardzo duży popyt na różnego rodzaju zlecenia dotyczące tworzenia bądź modernizowania wyżej wspomnianych stron.

Nie ma się co oszukiwać – bardzo wiele osób chciało spróbować własnych sił w tym temacie, jednak tylko nieliczni są w stanie nauczyć się oraz optymalnie zrozumieć tworzenie stron www, które będzie w stanie zapewnić nam przyzwoity dochód. Oczywiście fakt, że nie każdemu jest pisana praca w tej branży wcale nie oznacza, że powinniśmy z niej rezygnować. Bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem jest próba przyswojenia tej wiedzy oraz jej systematyczne poszerzanie. Tym bardziej że świat webdesign zmieniał się na przestrzeni ostatnich 30 lat (a dokładniej od 20 grudnia 1990 roku, kiedy to Europejska Organizacja Badań Jądrowych CERN uruchomiła pierwszą witrynę internetową World Wide Web).  Mieliśmy okres prostych stron html, profesjonalnie wyglądających witryn robionych we flashu (od kilku lat technologia Flasha przestała być wspierana przez Google), po zaawansowane technologicznie sklepy internetowe.

Czy można na tym zarobić?

Bez wątpienia należy przyznać, że tworzenie witryn internetowych może być bardzo dobrym sposobem na prowadzenie dochodowego biznesu. Jeśli posiądziemy odpowiednie umiejętności a WordPress, Joomla czy inny popularny system CMS nie będzie skrywał przed nami żadnych tajemnic, to na brak zleceń na pewno nie będziemy narzekać. Tym bardziej, jeśli na starcie nie rzucimy się na zbyt wysokie dla nas fale i nie narzucimy zbyt wysokich i mało konkurencyjnych stawek cenowych. W tym początkowym okresie zdecydowanie warto znać swoje miejsce w szeregu. Dlatego też, przez pierwsze 12 czy 24 miesiące warto oferować bardzo konkurencyjne stawki, aby później zbierać żniwo w postaci wielu zleceń i posiadania wypracowanej marki i stałego grona stałych klientów.

Gdzie szukać pierwszych zleceń? Warto obserwować różnego rodzaje zamknięte grupy marketingowe czy grupy webdesign na profilach społecznościowych. Warto również przygotować swoją własną witrynę internetowa i zadbać o jej pozycjonowanie. Poszukiwanie klientów możemy zacząć również od lokalnych firm działających w naszym regionie.

Programowanie stron internetowych – czy to jest trudne?

W momencie, gdy będzie to nasze pierwsze spotkanie z tą branżą na pewno zadamy sobie pytanie –jak tworzyć strony internetowe? Otóż na to pytanie ciężko jest odpowiedzieć krótko i jednoznacznie z wielu względów. Mianowicie można twierdzić, że ich tworzenie jest pewnego rodzaju schematem, jednak często będziemy mieć styczność z nietypowymi zleceniami oraz konkretnymi wymaganiami naszych klientów co może utrudnić nam pracę. Dlatego nie warto uczyć się schematów, należy w jak największym stopniu pojąć wiedzę oraz mieć pojęcie – jak i w jaki sposób ją optymalnie wykorzystać podczas swojej pracy. Nie oznacza to jednak, że tworzenie stron internetowych html będzie trudne, wręcz przeciwnie może ono okazać się bardzo łatwym oraz przyjemnym zadaniem, które akurat przypadnie nam do gustu. Mimo iż z początku będzie czekać na nas wiele nauki oraz trudności, to wraz z upływem czasu będziemy robić widoczne postępy, co przełoży się automatycznie na nasze zarobki.

Kurs tworzenia stron internetowych – czy warto się zapisać?

Nauka pod okiem specjalisty zawsze przyniesie lepsze efekty niż w przypadku gdybyśmy mieli uczyć się samodzielnie. Dlatego wcale nie głupim pomysłem może okazać się zapisanie na kurs tworzenia stron internetowych, który zazwyczaj daje bardzo dobre i zadowalające efekty. Co więcej, taki kurs nie będzie trwał bardzo długo, co również przemawia na naszą korzyść. Przecież chcemy jak najszybciej zacząć działać i zarabiać własne pieniądze. To właśnie dzięki odpowiednio skonstruowanemu szkoleniu w mgnieniu oka będziemy w stanie zacząć swoją przygodę i wykonywać pisanie stron internetowych na zlecenie. Jeżeli bardzo chcemy – z pewnością będzie to dobry i zdecydowany krok w stronę odniesienia ostatecznego sukcesu i zrealizowania swoich planów. Bardzo wiele osób skorzystało z tego rodzaju kursów projektowania stron www i większość z nich wypowiada się naprawdę pozytywnie na ich temat. Efekty są na tyle zadowalające i skuteczne, że pozwalają nam rozpocząć pracę zaraz po jego ukończeniu.

Jak zrobić pierwszą stronę HTML?

Nic nigdy nie przychodzi łatwo, zawsze musimy poświęcić odpowiednią ilość czasu oraz energii na rzeczy mogące przynieść nam radość oraz odpowiednie dochody. Niezależnie w jakiej branży zaczynamy działać, początki są zazwyczaj takie same. Mianowicie musimy trenować pod okiem specjalistów przekazujących nam swoją wiedzę oraz dających odpowiednie wskazówki. Takie rozwiązanie z pewnością jest najlepsze, jednak w momencie gdy chcemy samodzielnie dokonywać postępów, zawsze zawsze możemy mieć pod ręką poradnik o tworzeniu stron internetowych. Korzystając z niego będziemy w stanie dowiedzieć się wielu ciekawych i naprawdę pomocnych informacji, a najlepsze co może on nam zaoferować to brak określonego czasu na oswojenie się z tą wiedzą.

Odpowiadając na pytanie, czy zrobienie strony internetowej okaże się bezwzględnie trudnym zadaniem? Tworzenie pierwszej, prostej witryny internetowej nie powinno stanowić dla nas jakiejś trudnej przeszkody nie do przejścia. Z odpowiednimi podpowiedziami powinniśmy sobie bez większych problemów poradzić z wykonaniem takiej strony. Tym bardziej że wokoło mamy szeroki dostęp do różnego rodzaju pomocnych materiałów szkoleniowych. One zdecydowanie pomogą nam w stawianiu tych pierwszych kroków w zakresie budowania stron html.

Budowanie strony internetowej na bazie gotowych CMS i szablonów

Nie można zaprzeczyć, że większość z nas chce po prostu jak najszybciej nauczyć się podstaw aby zacząć oferować swoje usługi i zdobywać pierwsze zlecenia. W tym momencie otrzymamy pierwszą dobrą informację, ponieważ nauka tworzenia stron www wcale nie musi być bardzo obszerna i zapędzić nas w dalekie zakamarki tej branży. Otóż warto wiedzieć, że budowanie wielu stron internetowych odbywa się z pomocą oraz z wykorzystaniem gotowych już i zawsze dostępnych szablonów CMS. Są to odpowiednio dostosowane elementy całej układanki, które po zastosowaniu dają nam pożądany efekt. Naszym zadaniem jest jedynie dobór odpowiedniego szablonu oraz przejście do kolejnego etapu naszej pracy. Jest to ogromne ułatwienie biorąc po uwagę nie tylko nowe osoby próbujące swoich sił w tej branży, ale również doświadczone osoby mogące korzystać z takich opcji, które dzięki nim mogą szybciej realizować zadania, nie tracąc przy tym zbędnego czasu.

Podsumujmy – czy tworzenie stron internetowych to dobry sposób na biznes?

Reasumując – praca, jaką jest tworzenie stron internetowych na zlecenie, jest bardzo dobrym sposobem na zarobienie pieniędzy, i co warte podkreślenia –  bardzo często niemałych pieniędzy. Oczywiście wszystko zależy od naszej wiedzy i umiejętności, co będzie stanowić główną barierę decydującą o naszych ostatecznych dochodach. Wiele firm poszukuje specjalistów w zakresie budowania witryn internetowych, którzy potrafią spełnić ich wymagania i oczekiwania, przeznaczając przy tym niemałe budżety na budowę tego rodzaju projektów. Jeśli więc będziemy dobrzy w tym co robimy, na pewno nie powinniśmy narzekać na brak dobrze płatnych zleceń.

Autor artykułu: Karol Jaszewski, autor poradnika „Jak Realnie Zarabiać w sieci”. W 2002 roku założył własną firmę projektującą witryny internetowe, z czasem przekształcając działalność w tworzenie portali i vortali internetowych o różnej tematyce. Od portali regionalnych, przez vortal motoryzacyjny po portale o tematyce finansowej.


Leave a Reply

Your email address will not be published.