Dzisiaj nawiąże do tematu starego niemal jak świat. To właśnie w pierwszych wzmiankach na temat zarabiania w Internecie, które pojawiły się jeszcze u schyłku XX wieku, można było znaleźć wątki dotyczące wypełnienia ankiet czy klikanie w bannery reklamowe. Były to jedne z pierwszych możliwości zarabiania online, jeszcze zanim pojawiły się programy czy sieci afilacyjne.

Wypełnianie ankiet za pieniądze – czy faktycznie można zarobić na czymś, co nie wymaga od nas niemal żadnych umiejętności i żadnego doświadczenia? Okazuje się jednak, że pomimo upływu lat temat zarabiania na ankietach jest nadal żywy. W internecie nadal bez większego problemu możemy znaleźć firmy oferujące płatne ankiety do wypełnienia. Co ciekawe, nawet takie, które działają na naszym krajowym rynku i dają możliwość zarobienia pieniędzy w zamian za wypełnienie ankiet. Pytanie tylko, czy można na tym dużo zarobić?

Wypełnianie ankiet za pieniądze – czy można na tym zarobić sensowne pieniądze?

Otóż – niestety nie, dlatego ten sposób zarabiania mógłbym polecić wyłącznie tym osobom, które chciałyby dorobić sobie niewielkie kwoty. Poleciłbym ten sposób zarabiania również tym osobom, które chcą postawić pierwsze kroki, jeśli chodzi o zarabianie pieniędzy drogą internetową. Ten sposób nadal działa, tyle że nie nastawiajmy się na to, że wypełniając i wysyłając ankiety, zarobimy dzięki temu jakieś większe pieniądze. Zarówno ponad 20 lat temu, 10 lat temu, jak i teraz można tym sposobem dorobić sobie jakieś dodatkowe pieniądze. Jednak ani teraz, ani nigdy wcześniej nie były to żadne duże kwoty.

Ile można zarobić?

Łączny zarobek może wynosić od kilkunastu to kilkudziesięciu złotych, jakie zarobimy w jednej sieci. Ten sposób zarabiania zdecydowanie nie jest więc skierowany do osób, które szukają czegoś na pełnym dystansie. Dlatego też zastanawiałem się, czy jest w ogóle sens opisywać temat zarabiania na ankietach. Postanowiłem więc, że skoro na moim blogu poruszam szereg tematów związanych z zarabianiem w sieci, to nie mógłbym nie nawiązać do tematu, który nadal cieszy się popularnością wśród wielu osób. Zarabianie na ankietach porównałbym do popularnej swego czasu pracy chałupniczej – wiele osób o niej słyszało, ale mało kto dzięki temu zarobił jakieś sensowne pieniądze.

Płatne ankiety – co warto wiedzieć?

Z doświadczenia wiem, że bardzo dużo osób poszukujących informacji na temat zarabiania przez internet, trafia bardzo często na informacje dotyczące wypełniania ankiet. Dlatego też uznałem, że warto poświęcić temu zagadnieniu przynajmniej te kilka zdań.

Wypełnianie ankiet to praca niewymagająca praktycznie żadnego doświadczenia. Wystarczy, że umiemy obsługiwać przeglądarkę internetową oraz posiadamy umiejętność wypełniania elektronicznych formularzy. Zaletą tej metody zarabiania jest również to, że nie będziemy musieli poświęcić zbyt dużo czasu, by wypełnić określone ankiety. W dodatku możemy taką czynność wykonać w dowolnej chwili o każdej porze dnia i nocy. Dla przykładu – wtedy gdy siedzimy bezczynnie przed telewizorem, bądź też podróżujemy pociągiem czy autobusem. Może to być również ciekawa odskocznia od naszych codziennych zajęć.

Zanim jednak dostaniemy możliwość zarabiania pieniędzy w ten sposób, musimy znaleźć firmę która oferuje taki rodzaj zarabiania w sieci. Na krajowym rynku znajdziemy przynajmniej kilka takich firm które udostępniają ankiety online do wypełnienia. Są to oczywiście firmy legalnie działające, a ja skupiłem się wyłączne na tych, które udostępniają swoim użytkownikom taki model zarabiania przynajmniej już od kilku lat.

Moneyo ankiety

Z pomocą tych serwisów możesz zarabiać przez internet wypełniając ankiety:

• Moneyo
• yougov.com
• Toluna.com
• badanie-opinii.pl
• Świat Opinii
• poznaj.to
• tgmpanel.pl
• I-say
• Opinie.pl
• myiyo.com
• GreenPanthera
• marketagent.com
• ySense
• mobrog.com

Zarabianie na wypełnianiu ankiet online – od czego zacząć?

Wypełnianie ankiet nie jest specjalnie czasochłonne i nie powinno zająć nam więcej, jak od kilku do kilkunastu minut dziennie. Dlatego z jednej strony może okazać się ciekawą opcją na wykorzystanie wolnego czasu po pracy. Z drugiej strony jednak musimy zdać sobie sprawę z tego, że w przypadku wielu takich ankiet będziemy proszeni o podanie naszych danych osobowych, co nie zawsze może okazać się dla nas bezpieczną opcją. Tym bardziej, jeśli w którymś formularzu wymagane będzie podanie numeru PESEL czy numeru i serii dowodu osobistego. Takich danych zdecydowanie nie powinniśmy nikomu udostępniać, tym bardziej przez internet. Pamiętajmy, że mogą one zostać użyte do zaciągnięcia zobowiązań finansowych takich jak np. kredyt bankowy.

Gdzie szukać ankiety do wypełnienia?

Kto najczęściej zleca przeprowadzenie ankiety i jakie pytania padają w nich najczęściej? Jeśli są wśród Was osoby, które często tankują paliwo i posiadają kartę clubu Vitay, to prawdopodobnie będą kojarzyć, na czym polega przeprowadzenie takie ankiety. W przypadku przytoczonego Orlenu, dzielimy się z firmą opinią na temat poszczególnych wizyt na stacji. Firma może nas zapytać, czy jesteśmy zadowoleni z obsługi, z jakich produktów korzystaliśmy, oraz czy napotkaliśmy na jakieś dodatkowe problemy podczas wizyty na stacji. W zamian za wypełnienie takiej ankiety, Orlen przyznaje punkty zasilając naszą kartę Club Vitay.

Niemal w identyczny sposób działają płatne ankiety internetowe. Przeprowadzenie ankiety zlecają najczęściej konkretne firmy, które potrzebują informacji na tema tego, jak oceniamy ich produkt lub usługę. Firma może zapytać więc nie tylko o to czy jesteśmy zadowoleni z danego produktu, ale będzie od nas oczekiwała również szerszych informacji – o ewentualnych zmianach które warto byłoby wprowadzić czy czego brakuje nam w ich w ofercie. Dla osób które lubią wyrażać swoje opinie, taki model spędzania wolnego czasu może więc łączyć cechy przyjemnego z pożytecznym. Warto w tym przypadku jednak uczciwie i rzetelnie podchodzić do ich wypełniania.

Po wypełnieniu każdej ankiety otrzymujemy punkty, które później możemy wymienić na określone nagrody lub gotówkę. W tym drugim przypadku musimy wiedzieć o tym, że bardzo często do tego celu niezbędne jest posiadanie konta PayPal. Wynagrodzenie jest zazwyczaj wypłacane po osiągnięciu określonego pułapu np. 50 czy 100 zł. Warto dodać, że część firm losuje również dodatkowe nagrody wśród osób, które biorą regularny udział w wypełnianiu ankiet.

Czy można zarejestrować się w kilku firmach, w celu otrzymywania większej ilości ankiet?

Nic nie stoi na przeszkodzie, by zarejestrować się w wielu różnych firmach, które przeprowadzają tego rodzaju badania. Tym bardziej że nikt nie daje nam gwarancji tego, że zapisując się tylko do jednej firmy, będziemy otrzymywali dużą ilość ankiet do wypełnienia. Warto również nie ograniczać się jedynie do naszego krajowego rynku. Równie dobrze możemy zarejestrować się w zagranicznych instytucjach jak np. Brand Institute (wymagane ukończone 18 lat), w której za jedną wypełnioną ankietę możemy zyskać nawet do kilkunastu dolarów.


Leave a Reply

Your email address will not be published.