Właśnie podjąłeś decyzję o stworzeniu swojej własnej strony internetowej, a Twoim jedynym wyzwaniem jest podjęcie decyzji o wyborze odpowiedniego hostingu? Istnieje mnóstwo firm, które oferują usługi hostingowe, które są do siebie podobne. Co tak naprawdę ma znaczenie? Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru hostingu? Sprawdź koniecznie czym się kierować, aby twoja strona internetowa była bezpieczna.

Hosting strony internetowej – na co zwrócić uwagę?

Nie jest łatwo wybrać hosting dla swojej strony internetowej, a jest to niezwykle ważna decyzja. Nie podejmuj decyzji na podstawie reklam czy sloganów, które informują Cię, że dana firma jest numerem 1 na świecie. Rynek usług hostingowych jest bardzo duży, a konkurencja nie ma ograniczeń. Możesz wybrać zarówno ofertę firmy polskiej, jak i zagranicznej, ale nie pozostawiaj tego wyboru losowi. Od odpowiedniego wyboru hostingu będzie zależeć bezpieczeństwo twojej strony, ale równie jakość, stabilność oraz szybkość działania strony internetowej. Czynniki, które mają wpływ, na jakość hostingu jest wiele, ale przedstawię Ci w tym artykule, kilka elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę.

Cena hostingu

Co wybrać – tani hosting czy drogi hosting? Kryterium ceny nie jest kluczowym elementem, ale na początku nie chcemy inwestować zbyt dużych zasobów finansowych w stronę internetową, która nie przynosi zysków. Firmy hostingowe często oferują bezpłatne testowe pakiety lub bardzo tanie pakiety, ponieważ konkurencja jest ogromna. Cena powinna być ostatnim kryterium wyboru, ponieważ bardziej powinno się liczyć dla Ciebie miejsce na serwerze, stabilność strony czy wsparcie obsługi technicznej.

Pojemność dysku i transfer

Pojemność dysku oraz transfer danych może mieć dla Ciebie duże znaczenie, jeśli chcesz publikować na stronie internetowej dużo zdjęć lub produktów w sklepie internetowym. Zazwyczaj hosting stron internetowych ma dużo większą pojemność, niż jest potrzebna, ale jeśli potrzebujesz jeszcze więcej miejsca, to skontaktuj się w usługodawcą w celu przygotowania indywidualnej oferty dopasowanej do twoich potrzeb.

Bezpośrednia instalacja WordPress z panelu klienta

Hosting WrodPress jest niezwykle istotnym elementem budowania swojej strony internetowej. Większość stron jest tworzona właśnie poprzez WordPressa, więc możliwość utworzenia strony oraz administrowania jej z jednej strony jest dużą oszczędnością czasu i zasobów czasowych. Łatwe łączenie hostingu z WordPressem to teraz must have wszystkich usługodawców hostingowych.

Darmowy certyfikat SSL

Bezpieczeństwo twojej strony internetowej musi być na najwyższym poziomie. Czytelnicy twojej strony lub kupujący twoje produkty, nie będą zainteresowani odwiedzaniem stron niebezpiecznych. SSL to nic innego jak stałe szyfrowanie danych, które przepływają przez Twoją stronę internetową. Wystarczy, że zbierasz adresy mailowe do newslettera lub prowadzisz swój sklep internetowy, i wtedy bezpieczeństwo musi zostać zachowane na najwyższym poziomie. Musisz również pamiętać, że obowiązują Cię zapisy RODO, tak więc bezpieczeństwo danych twoich klientów nie może zostać powierzone w niepewnych hosting strony internetowej. Większość dostawców hostingów oferuje darmowe certyfikaty ssl dla każdej z przypisanych do serwera domen.

Szybkość działania hostingu

Szybki hosting to marzenie wszystkich twórców i autorów stron internetowych. Żaden użytkownik nie lubi czekać, aż strona się załaduje i zaczną wyświetlać się prawidłowe informacje. Szybkość hostingu zależy od kilku elementów:

  • aktualnej wersji WordPress’a,
  • ustalonych limitów operacji,
  • typ dysku, jaki oferuje firma hostingowa.

Jeśli nie wiesz, czy hosting działa szybko, czy wolno skontaktuj się z działem technicznym i porównaj otrzymane wyniki.

Kopie zapasowe

Kopie zapasowe to coś, co powinien mieć każdy hosting. Wszystko, nad czym pracujesz, powinno mieć kopię zapasową, która jest aktualizowana raz dziennie. Taki backup danych może uratować twoją stronę przed całkowitym usunięciem. Nie ma gorszej informacji niż skasowane dane przez Twoje lub cudze niedopatrzenie. Sprawdź koniecznie, jak często wykonywane są kopie zapasowe stron oraz na ile dni wstecz będziesz mógł odzyskać dane. Dodatkowo sprawdź z konsultantem technicznym czy nie ma ukrytych ograniczeń, jeśli chodzi o backup stron internetowych na WordPress.

Pomoc konsultantów

Jeśli podejmujesz decyzję o zakupie hostingu, nie możesz zapomnieć o sprawdzeniu, w jaki sposób działają konsultanci oraz wsparcie techniczne. Możesz potrzebować ich wsparcia w różnych tematach, dlatego ocena ich pracy oraz proces, jaki jest prowadzony w ramach obsługi klienta, może być dla Ciebie ważną wskazówką w podjęciu decyzji o wyborze usługodawcy hostingowego.

Hosting wordpress – najtańsze wybrane oferty

Wybór odpowiedniego hostingu WordPress powinien zostać poprzedzony analizą możliwości wsparcia strony. Przygotowaliśmy dla Ciebie wybrane oferty firm hostingowych, abyś mógł się z nimi zapoznać.

Cyber Folks

Cyber Folks to firma z długoletnią historią, która rozpoczęła się w 2003 roku. Firma dostarcza użytkownikom firmowym i indywidualnym kompleksowy zakres usług, w tym: domeny internetowe, hosting, serwery VPS, serwery dedykowane, certyfikaty SSL. Obecnie firma może pochwalić się liczbą 45 tysięcy użytkowników, którzy mogą liczyć na sprawny kontakt ze wsparciem technicznym poprzez chat. Jest to najszybszy sposób komunikacji i rozwiązania wyzwań klientów.

Seohost pod wordpress

Seohost

Seohost to firma, która kieruje swoje zainteresowania w stronę pozycjonowania stron internetowych (SEO, SEM). W swojej ofercie posiada kilka produktów oprócz hostingu, ma także domeny, VPS, Hosting Reseller, Serwery Dedykowane i pakiety hostingowe skierowane do szerszego grona klientów.

OVHcloud

OVHcloud to największy dostawca usług hostingowych w Europie. Oprócz hostingu firma ta posiada szeroką gamę usług powiązanych z zasobami cloud oraz infrastrukturami internetowymi. Samodzielnie monitoruje wszystkie swoje produkty od poziomu projektu po regularną konserwację centrów danych.

LH.pl

LH.pl to bardzo popularna i dobrze oceniana przez klientów i kontrahentów firma hostingowa. Firma ta ma własne centrum danych zlokalizowane w Warszawie, gdzie dysponuje własnymi serwerami. Co ciekawe, część osób wspomina, że jest to najbezpieczniejsza twierdza w Warszawie, ponieważ posiada dwa niezależne źródła prądu. Bezpieczeństwo danych oraz ich przechowywanie jest na najwyższym poziomie. Możesz spodziewać się backupów z ponad 14-dniowym okresem karencji, co jest jednym z dłuższych czasów przechowywania.

JDM.pl

JDM.pl to jedyna na polskim rynku firma, która w swojej ofercie posiada Hosting WordPress Premium. Jest to oferta przygotowana wyłącznie z myślą o stronach internetowych oraz sklepach, które są budowane na WordPress’ie. Dzięki temu skupieniu się na jednej platformie firma jest w stanie aktualizować informacje i optymalizować je dużo wydajniej i szybciej.

Darmowy hosting strony – czy to dobry pomysł?

Darmowy hosting strony internetowej może mieć sens w dwóch przypadkach. Po pierwsze, gdy chcesz sprawdzić interfejs i funkcjonowanie danego narzędzia. Testowe wersje mają za zadanie pokazać potencjalnemu klientowi, jak będzie wyglądała praca na narzędziu oraz możliwości połączenie z WordPressem. Drugi przypadek to gdy nie jesteśmy pewni naszego pomysłu na blog czy sklep internetowy i chcemy przetestować, jak wielu odbiorców będzie zainteresowanych publikowanymi treściami. W innych przypadkach korzystanie z darmowego hostingu nie ma sensu. Dla Ciebie powinny się liczyć szybkość strony, jej wydajność i bezpieczeństwo danych oraz obsługa klienta, dlatego w dłuższej perspektywie musisz wykupić hosting dla swojej strony internetowej.


Leave a Reply

Your email address will not be published.