Ilość banków oferujących swoje usługi Polakom jest dziś ogromna, co utrudnia wybór, ale też sprawia, że różnego rodzaju instytucje bankowe ścigają się w tworzeniu ofert, które mają na celu przyciąganie nowych klientów. Chodzi tutaj nie tylko o atrakcyjne oprocentowanie kont oszczędnościowych i regularna ofertę, ale również o oferowane pieniądze za założenie konta. Jak się okazuje, bardzo wiele instytucji właśnie w ten sposób chce zwrócić uwagę na swoje usługi.

Darmowe pieniądze za rejestrację rachunku bankowego to skuteczna zachęta dla tych, którzy od dłuższego czasu bezskutecznie porównywali konkurencyjne oferty różnych banków. Na czym w zasadzie polegają promocje banków i co warto o nich wiedzieć? Poniżej znajdują się najważniejsze informacje na ten temat.

Premia za założenie konta – na czym to polega?

Pieniądze za założenie konta to promocja w wielu bankach, a wytłumaczenie jej szczegółowo wymagałoby wzięcia pod lupę konkretnej promocji bankowej. Najczęściej jednak jest to promocja, która pozwala na zdobycie dodatkowych środków finansowych poprzez spełnienie poszczególnych warunków wymienionych na stronie promocji. Promocje tego rodzaju najczęściej są limitowane, a o wzięciu udziału w promocji decyduje kolejność rejestracji. Warto dodać, że po części ten temat poruszaliśmy już w artykule, w którym odpowiadaliśmy na pytanie – Czy da się zarabiać na kontach bankowych?

Pieniądze za otwarcie konta są przyznawane osobom, które otworzą konto w danym banku, a następnie w określonym terminie spełnią określone w promocji warunki.

Nie są to warunki trudne do spełnienia, ale z pewnością wymagają terminowości i działania ściśle według zasad znajdujących się w regulaminie. Jeśli dany klient rozpocznie cały proces od rejestracji przez stronę promocji, następnie w określonym czasie wykona przewidywaną ilość konkretnych transakcji, może liczyć na to, że jego rachunek bankowy zostanie zasilony przewidzianą w promocji kwotą. Pieniądze za założenie konta są więc swoistym bonusem dla osób, które zdecydowały się na korzystanie z usług danego banku, a z kolei bonus za założenie konta może zostać wykorzystany w dowolny sposób. Niektóre z banków oferują również dodatkowe bonusy w postaci voucherów, które można wykorzystać na zakupy w popularnych sklepach sieciowych.

konto z premią Credit Agricole

Przykładowa oferta konta z premią w banku Credit Agricole

W których bankach można uzyskać pieniądze za otwarcie konta?

Promocje bankowe tego rodzaju pojawiają się dość często i regularnie, dlatego warto śledzić poświęcone im strony. Część ludzi regularnie dorabia w ten sposób, biorąc udział w tak zwanym bankobraniu. Wśród banków, które regularnie ogłaszają promocje dla nowych klientów, królują BNP Paribas, mBank, Millenium Bank, PKO BP, Santander Bank czy Alior Bank. Część z nich swoje oferty kieruje nie tylko do dorosłych klientów chcących założyć konto osobiste, ale również do rodziców, którzy chcą założyć konto osobiste dla swojego dziecka. Pieniądze za otwarcie konta można więc zgarnąć również za założenie konta swojej pociesze, a wysokość bonusów jest zależna od konkretnego banku, a także od wieku dziecka czy nastolatka.

Bonus za założenie konta – jakie warunki najczęściej trzeba spełnić?

Tym razem, tak jak w przypadku poprzednich kwestii, wiele zależy od konkretnej promocji w danym banku. Istnieją jednak zasady, które obowiązują we wszystkich przypadkach. W promocjach tego rodzaju mogą brać udział osoby pełnoletnie, która posiadają polski dowód osobisty. W zależności od banku bardzo często wymagane jest to, aby osoba ta w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy lub nawet dwóch lat, nie posiadała konta w danym banku.

Jeśli zaś chodzi o schemat promocji, najczęściej na stronie promocji bankowej znajdują się wszelkie informacje krok po kroku, które wyjaśniają w jaki sposób zdobyć dodatkowe pieniądze. Premia za założenie konta jest przyznawana osobom, które zarejestrują się na stronie promocji i to tam złożą wniosek o konto. Bardzo ważne jest to, aby wyrazić zgodę na kontakt telefoniczny oraz drogą mailową w celach marketingowych. Czasami konieczne jest złożenie wniosku o założenie konta w określonym terminie, a innym razem wymaga się, aby wniosek obejmował nie tylko założenie konta, ale również kartę płatniczą i dostęp do bankowości online.

Ile można zyskać na założeniu konta i spełnieniu warunków promocji?

Jeśli promocja przewiduje kilkaset złotych bonusu dla osób wypełniających wszystkie warunki, pieniądze te przelewane są na konto klienta sukcesywnie i po spełnienie poszczególnych warunków, a nie w całości. Pieniądze za otwarcie konta tak naprawdę rzadko przyznawane są za samo otwarcie konta. Najczęściej konieczne jest wykonanie określonych w regulaminie transakcji, a więc na przykład płatność Blikiem lub wykonanie płatności kartą płatniczą na dowolną lub określoną kwotę do konkretnego dnia miesiąca.

pieniądze za otwarcie konta w Bank MIllenium

Przykładowa oferta rachunku z premią w Bank Millenium

Kolejnym warunkiem może być na przykład skorzystanie z bankowości internetowej lub wykonanie niewielkiego przelewu tradycyjnego. W rezultacie standardowe korzystanie z usług oferowanych przez bank, tyle że w określonych ściśle terminach, może pomóc nam wypełnić zasady określone w promocji. Konto z premią jest normalnym kontem, z którego można korzystać w zwyczajowy sposób, pamiętając przez jakiś czas o poszczególnych, wymaganych operacjach. Warto zapisać sobie przypomnienia w telefonie, aby nie pozbawić się możliwości zdobycia całej premii. Bardzo często jest bowiem tak, że zdobycie kolejnej części bonusu jest uzależnione od tego, że udało się zrealizować poprzednie warunki i zdobyć pierwszą część.

Średnio w promocji Premia za założenie konta możemy otrzymać od kilkuset (300-400 zł) do niekiedy nawet 1000-1200 zł, oczywiście jeśli spełnimy wszystkie warunki promocji bankowej.

W jakim czasie otrzymam darmowe pieniądze na konto?

Klient, który zarejestruje się na stronie promocji, złoży wniosek o konto lub konto z kartą w określonym czasie, a następnie spełni wszystkie warunki, ma szansę na zdobycie całej obiecywanej przez bank premii. Pieniądze te, tak jak wspomniano wyżej, nie są wypłacane jednorazowo i w całości. Na jeden warunek do spełnienia przypada część bonusu, który najczęściej wypłacany jest do końca miesiąca kalendarzowego lub do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu, w którym trzeba było spełnić warunek. Informacje na temat spełnienia warunków najczęściej przesyłane są drogą mailową wraz z informacją o przelewie środków na konto.

Pieniądze za założenie konta  – oferty 2023


Rok 2023 zaczął się od ciekawych ofert, które przewidują pieniądze za założenie konta bankowego. Wśród banków, które co roku oferują bardzo ciekawe promocje, znajdują się między innymi BNP Paribas, mBank oraz PKO BP. W każdej z tych instytucji pojawiły się w ostatnim czasie ciekawe oferty, które przyciągają klientów.

Na przykład BNP Paribas oferuje gwarantowane kwoty przekraczająca 400 złotych, które będą wypłacane w miarę spełniania promocyjnych warunków. Zawarcie umowy z bankiem, dostęp do bankowości online oraz korzystanie z karty w określonych terminach zapewniają część premii. Co ciekawe, bank oferuje dodatkowe bonusy za wideoweryfikację za pośrednictwem aplikacji.

mBank kieruje swoje promocje do osób pełnoletnich, które mieszkają w Polsce i chcą założyć nowe konto. W promocjach mBanku mogą brać udział osoby, które miały już rachunek w tym banku, ale wyszczególniono precyzyjnie rachunki o konkretnych numerach rozliczeniowych. W promocjach nie mogą natomiast brać udziału współposiadacze kont w mBanku. Nagrody w tym przypadku są najczęściej podzielone na od czterech do pięciu bonusów, które są zależna zarówno od sposobu rejestracji, jak i od tego, czy klient wykazuje przewidzianą aktywność na koncie, a czasem również od tego, czy klient ma dziecko do 13 roku życia.

Jeśli zaś chodzi o PKO BP, to instytucja ta bardzo często oferuje ciekawe promocje dla osób, które chcą założyć nowe konto. W tym roku uwagę klientów przyciągnęła możliwość zdobycia bonów Allegro, które można spożytkować w wybrany przez siebie sposób. W każdym z przypadków bardzo ważne jest to, aby nie usuwać konta aż do momentu wypłacenia premii przez bank.


Leave a Reply

Your email address will not be published.