Praca zdalna może okazać się dla niektórych osób pracą marzeń. Tym bardziej, jeśli mamy szansę na zarobienie naprawdę dużych pieniędzy. Niekiedy jednak można natknąć się na ogłoszenia, które dotyczą zarabiania online, a które bardzo mocno mijają się z rzeczywistością.

„Zarabianie na otwieraniu kont bankowych” – na ogłoszenia o takiej treści, można natrafić w sieci dosyć często. W dalszej części tego typu ogłoszeń możemy przeczytać, że pracując w domu mamy szansę zarobić nawet od 3000 do nawet 10 000 zł / miesięcznie. Ogłoszenia tego typu można znaleźć w serwisach ogłoszeniowych, a co raz częściej również w portalach społecznościowych. Czy ten sposób zarabiania rzeczywiście działa i czy faktycznie możemy zarobić w ten sposób duże pieniądze przez internet?

50 zł, 100 zł, a nawet 300 zł za założenie konta bankowego?

Na czym polega praca zdalna przy zakładaniu kont osobistych? Przede wszystkim należy zacząć od tego, że takiego zajęcia nie można raczej traktować jako pracy. Owszem, można zarobić na tego typu działaniach realne pieniądze, ale raczej w bardzo krótkoterminowej perspektywie. Nie liczmy więc na to, że co miesiąc będziemy zarabiać dzięki tej metodzie po kilka tysięcy złotych. Owszem, po części jest to możliwe, ponieważ wspomniane otwieranie kont osobistych oparte jest o afiliacje. Jednak aby zarabiać w ten sposób co miesiąc realne pieniądze, konieczne jest zastosowanie innych metod (o których wspomniałem na samym końcu), a nie tylko polecanie zakładania kont osobistych innym osobom.

wniosek o założenie konta

Jak więc działa model zarabiania, który polecają osoby, zachęcające do otwierania kont bankowych? Ogólnie opiera się on na tym, aby zarejestrować się w jednym z programów sieci partnerskich jak np. Money2Money czy System Partnerski Bankier. Będąc zarejestrowanym użytkownikiem tych programów, otrzymujemy dostęp do linków afiliacyjnych, dzięki którym możemy polecać konkretne produkty finansowe. Wśród nich znajdują się wspomniane bankowe konta osobiste, które również możemy polecać. Jeśli któraś osoba z naszego polecenia założy konto osobiste z naszego polecenia, to my otrzymamy prowizję, która może wynosić od 70 do nawet 200 zł za założenie jednego konta. Co więcej, osoba zakładająca konto może otrzymać dodatkową premię w wysokości nawet kilkuset złotych.

Tu jednak należy zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię. Wspomnianej premii za założenie konta nie otrzymamy tak od razu i od ręki. Zazwyczaj nie wystarczy tylko założyć konta, ale również należy spełnić dodatkowe warunki, które stawia bank. Może to być zapewnienie określonych wpływów na konto, czy wykonanie transakcji bezgotówkowych za pomocą karty płatniczej. Czasami może więc minąć 2 czy nawet 3 miesiące, zanim bank wypłaci nam premię za spełnienie określonych warunków.

Pieniądze za założenie konta – ile można realnie zarobić w ten sposób?

Bez wątpienia ten sposób zarabiania jest dobry dla osób, które szukają różnego rodzaju promocji i potrafią z nich korzystać na każdym możliwym kroku. Decydując się na ten sposób zarabiania, musimy jednak wiedzieć o tym, że tak naprawdę w jednym banku będziemy mogli skorzystać tylko jeden raz z takiej promocji. Możliwość zarobienia pieniędzy na założeniu konta dotyczy bowiem najczęściej wyłącznie nowych klientów. A więc takich osób, które nigdy wcześniej nie posiadały aktywnego konta w danym banku. Oczywiście skorzystanie z promocji w jednym banku, nie eliminuje nas z możliwości założenia konta bankowego z premią w innym banku. Jeśli więc za cel obierzemy sobie kilka różnych banków, które posiadają tego typu promocję, to w perspektywie kilku miesięcy będziemy mogli przygarnąć dodatkowo nawet kilka tysięcy złotych. Pod warunkiem oczywiście, że spełnimy wszystkie kryteria promocji, które postawił bank.

Premia za założenie konta – za jakie działania bank wypłaca premię?

Działanie wypłacania premii przez bank, najłatwiej można omówić na konkretnym przykładzie. Dla zobrazowania sytuacji postanowiłem posłużyć się przykładem promocji Credit Agricole – 500 zł premii. Tutaj bardzo w bardzo czytelny sposób zostało przedstawione, w jaki sposób mamy szansę otrzymać od banku dodatkową premię.

premia za założenie konta

Bank wypłaca dodatkową premię najczęściej w zamian za:

  • założenie rachunku osobistego przez internet
  • płatności bezgotówkowe kartą dołączoną do konta
  • określone wpływy pojawiające się na rachunku osobistym

Przykładowe oferty rachunków osobistych z premią pieniężną

Telefony i inne prezenty za otwarcie konta bankowego

Niekiedy w zamian za założenie konta osobistego oraz spełnienie dodatkowych warunków możemy stać się posiadaczem dodatkowych gadżetów czy prezentów. Do tej pory mogliśmy już natknąć się na promocje, w ramach których bank rozdawał laptopy, smartfony, tablety czy nawet rowery.

Jak zarabiać na polecaniu kont osobistych w dłuższej perspektywie?

Jak nie trudno zauważyć, w taki sposób nie da się zarobić dużych pieniędzy w dłuższej perspektywie, jak zachęcają nas do tego reklamy zarabiania na otwieraniu kont osobistych. Możemy co prawda zachęcać do otwierania kont osobistych naszych znajomych czy krewnych i również otrzymać za to stosowną prowizję. Z czasem jednak znalezienie nowych osób nie będzie już takie proste jak na początku. Dlatego, jeśli planujemy zarabiać pieniądze na zakładaniu kont osobistych, warto podejść do tego w nieco bardziej zaangażowany sposób.

Polecanie produktów finansowych takich jak rachunki osobiste, jest jak najbardziej możliwe z wykorzystaniem Internetu. I co najważniejsze, polecając je w taki sposób, możemy otrzymywać stałe wynagrodzenie co miesiąc. I co równie ważne – za samo polecanie produktu, a nie za otwieranie i spełnianie dodatkowych warunków.

W jaki sposób polecać konta osobiste innym osobom przez internet? Możemy założyć dla przykładu własnego bloga, na łamach którego będziemy informować o wszystkich dostępnych promocjach. Możemy również założyć profil na jednym z portali społecznościowym i tam wklejać informacje o aktualnych ofertach. Oczywiście odrębną kwestią pozostaje promocję takich stron. Odpowiednia wysoka oglądalność na pewno przełoży się na dobre wyniki i wysoką prowizję uzyskaną z polecania konkretnych produktów finansowych. Jak ją jednak osiągnąć? To już jednak temat na zupełnie odrębny artykuł.

Autor artykułu: Karol Jaszewski, autor poradnika „Jak Realnie Zarabiać w sieci”, który jest podsumowaniem jego już ponad 20-letniej historii zarabiania w internecie. Od 2002 zawodowo zajmuje się wydawaniem serwisów, portali i vortali internetowych o różnej tematyce. Od portali regionalnych, przez vortal motoryzacyjny po portale o tematyce finansowej


    1 Response to "Czy na otwieraniu kont bankowych da się zarobić?"

    • Andrzej

      Dobrze opisane, teraz jest ciekawy czas na zarobienie na zakładaniach kont.

Leave a Reply

Your email address will not be published.