Wiele osób marzy o tym, żeby założyć swój własny biznes, stać się dla siebie szefem i czerpać coraz większa satysfakcję z tego, że nie posiadają szefa czy też nie muszą spędzać minimum ośmiu godzin dziennie w korporacjach, sklepach czy innych miejscach pracy. Często ograniczeniem przed podjęciem tak ważnego kroku jest przeświadczenie, że rozpoczęcie zarabiania pieniędzy w inny sposób musi wiązać się z koniecznością inwestowania w specjalistyczny sprzęt i posiadania sporego kapitału na wkład.

Naturalnie wiele zależy od branży, posiadanej wiedzy, doświadczenia lub talentu, ale istnieje wiele możliwości, które nie wymagają inwestowania w nic poza czasem. Co warto o nich wiedzieć i jakie konkretnie opcje są do wyboru?

Jakie są największe zalety zarabiania bez inwestycji?

Istnieje wiele branż, które pozwalają na zarabianie bez wkładu finansowego. Niektóre z nich dopiero się rozwijają, a inne są mocno nasycone, dlatego inwestowanie w specjalistyczny sprzęt zawsze wiązałoby się z ryzykiem, że wydamy pieniądze na coś, co nam ich nie zwróci. Zarabianie pieniędzy bez inwestowania własnych na start to sytuacja komfortowa, która nie wiąże się z praktycznie żadnym ryzykiem. Wystarczy określić swoje możliwości, znaleźć sposoby na rozpoczęcie pracy i poświęcić im czas. Bardzo ważna jest konsekwencja i dyscyplina, z którymi freelancerzy czy osoby pracujące w pojedynkę najczęściej mają problem. Warto wymagać od siebie tyle, ile wymagałby najbardziej wymagający szef, aby jak najszybciej zobaczyć efekty, a przy okazji zarobić pieniądze na inwestycje, które mogą przydać się w przyszłości.

W jaki sposób możemy zarabiać pieniądze bez inwestycji i bez wkładu?

Oto kilka naszych propozycji, w przypadku których możemy rozpocząć zarabiać pieniądze bez ponoszenia wysokich kosztów już na samym starcie.

Copywriting

Copywriting to doskonały wariant dla osób, które zawsze miały talent do pisania, rozliczne zainteresowania i lekkie pióro. W dzisiejszych czasach treści dotyczące tysięcy dziedzin trafiają codziennie do sieci, a w związku z tym potrzebne są content, który je uzupełni, opisy katalogowe, teksty blogowe, rankingi czy nawet komentarze. Jednocześnie w dzisiejszych czasach większość z nas ma w domu komputer i dostęp do Internetu, a to w zasadzie wszystko czego trzeba, aby zacząć pisać.

Warto zbudować sobie portfolio i nabrać doświadczenia na takich platformach, jak Good Content czy Giełda Tekstów. Na tej pierwszej pojawiają się zlecenia, które można zacząć pisać od razu i mieć kontakt bezpośredni z klientem. Jest to sposób na szybki zarobek bez inwestycji, a pieniądze raz w miesiącu można przelewać na własny rachunek bankowy. Z kolei Giełda Tekstów to miejsce, w którym nie tylko można zgłaszać się do zleceń, ale również wystawiać na Giełdę autorskie teksty, które zapewniają dodatkowy dochód pasywny. Z czasem wielu copywriterów myśli o tym, aby przyjmować zlecenia bezpośrednio od klientów i nawiązywać stałą, lepiej płatną współpracę.

Dropshipping

Dropshipping to model sprzedaży, który polega na tym, że wysyłka towaru realizowana jest przez dostawcę. Sprzedawca natomiast zajmuje się obsługą sklepu internetowego. W rezultacie możliwe jest założenie sklepu z konkretnym asortymentem bez konieczności inwestowania w niego. Sprzedawca płaci dostawcy dopiero wtedy, kiedy sprzeda dany artykuł, doliczając do niego marżę. Biznes bez inwestycji tego rodzaju ma również inne walory, które są cenione przez sprzedawców. Dzięki niemu znika problem magazynowania sprzedawanych towarów, dostawa jest szybka, a młody przedsiębiorca może skupiać się na innych aspektach sprzedaży, a mianowicie na niezwykle ważnej w tym wypadku reklamie. Promowanie sprzedawanych towarów w mediach społecznościowych czy na konkretnych grupach sprawia, że zupełnie bez wysiłku, bez wychodzenia z domu i bez inwestowania można rozpocząć zarabianie na sprzedaży.

Korepetycje dla uczniów szkół podstawowych oraz liceów

Udzielanie korepetycji uczniom to od wielu lat świetny sposób na zarabianie. Jeśli ktoś zastanawia się, jak zarobić bez inwestycji, a przy okazji ma imponującą wiedzę matematyczną lub zna języki obce, może okazać się świetnym nauczycielem dla uczniów szykujących się do egzaminu ósmoklasisty czy egzaminu maturalnego. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zajęcia były prowadzone dłużej i z regularnością pozwalającą dzieciom i młodzieży na szlifowanie ich umiejętności. Bardzo ważne jest to, że zajęcia tego rodzaju można prowadzić zarówno twarzą w twarz, jak i online, co pozwala na zaoszczędzenie czasu czy pieniędzy w przypadku dojazdów.

Prowadzenie interesującego bloga lub videobloga

To wariant nie tylko dla cierpliwych, ale również dla tych, którzy czerpią przyjemność z prowadzenia kont, na których umieszczają ciekawe treści. Istnieje mnóstwo blogów lifestyle’owych, kulinarnych czy muzycznych, dlatego warto w tym zakresie znaleźć własną niszę. Treści muszą być unikatowe, ciekawe i zachęcać odbiorców do powracania na stronę. W rezultacie po jakimś czasie właściciel konta będzie mógł zarabiać na reklamach i zacznie otrzymywać propozycje współpracy. W tym wypadku inwestuje się przede wszystkim swój czas, energię i kreatywność, ale czas pokazuje, że jest to inwestycja opłacalna.

Marketing afiliacyjny zyskuje coraz większą popularność, a jeśli Twoje konto będzie przyciągało coraz większą liczbę odbiorców, istnieje spora szansa, że przyciągnie również reklamodawców, którzy będą chcieli również do nich trafić.

fotografia stockowa

Fotografia stockowa

Banki zdjęć to świetna opcja na regularny dochód pasywny w przypadku osób, które fotografują hobbystycznie lub zawodowo i mają na dysku mnóstwo zdjęć. Spora część z nich może zostać zaakceptowana na witrynach takich, jak Shutterstock czy Adobe Stock i zostać wystawiona na sprzedaż. Jak wiadomo, zarówno dziennikarze, jak i twórcy najróżniejszych treści internetowych, codziennie potrzebują ogromnych ilości zdjęć, które staną się uzupełnieniem dla publikowanych przez nich treści. Jakość akceptowalną zapewniają nawet amatorskie aparaty z kitowym obiektywem, a w związku z tym nawet na wakacjach rodzinnych można robić zdjęcia pod kątem stocków.

Warto skupiać się na tematach, które nie są jeszcze bardzo nasycone i cieszą się rosnącą popularnością lub śledzić wydarzenia na świecie. Istnieje zapotrzebowanie zarówno na ujęcia kulinarne, widoki, zdjęcia przemysłowe czy fotografie przedstawiające ludzi w różnych okolicznościach. Pasjonaci fotografii niemal w każdym przypadku znajdą na swoich dyskach zapasowych masę zdjęć, które mogą stać się początkiem zarabiania na zdjęciach. Warto podkreślić, że wszystkie zdjęcia można wrzucać do różnych banków zdjęć, a każde zdjęcie może zostać sprzedane wielokrotnie. W związku z tym stworzona i sukcesywnie powiększana baza zdjęć z czasem zaczyna przynosić regularne dochody. Wielu fotografów szybko uzależnia się od robienia stocków i rozwija swój warsztat tworząc zdjęcia głównie z myślą o nich.

I to na tyle

To tylko cześć pomysłów zarabiania pieniędzy bez wkładu własnego. Jeśli masz swoje, równie ciekawe propozycje to zachęcamy to pozostawienia ich w komentarzu.


Leave a Reply

Your email address will not be published.