Tiktok to mobilna aplikacja internetowa, która pozwala użytkownikom na publikowanie krótkich filmów video, które swoją estetyką mają nawiązywać do teledysków muzycznych. Powstała w 2016 roku, a już cztery lata później była najczęściej pobieraną aplikacją na świecie.

Do najczęściej zamieszczanych na TikToku filmików należą krótkie pokazy komediowe, relacje na żywo, poradniki dotyczące sztuki makijażu czy też gotowania, prezentacje akrobatyczne, sportowe i taneczne, a także lip-sync, czyli zabawne naśladowanie oryginalnego twórcy danego utworu czy też filmowej kwestii.

Szybko jednak okazało się, że aplikacja gromadząca miliardy użytkowników, dla części z nich może stać się sposobem na zarabianie pieniędzy. Jak zarabiać na TikToku i co jeszcze warto o nim wiedzieć? Poniżej znajdują się wybrane informacje na ten temat.

TikTok – w jaki sposób możemy zarabiać?

TikTok należy obecnie do jednej z najczęściej używanych platform społecznościowych, która zrzesza zarówno dzieci i młodzież, jak i użytkowników dorosłych i w średnim wieku. W związku z tym, że korzystają z niego miliardy użytkowników, wybicie się na TikToku nie jest łatwe. Użytkownik, który chce przyciągnąć followersów musi albo już być osobą popularną albo stworzyć konto z niszowymi, ciekawie przedstawionymi treściami, których na platformie nie ma jeszcze zbyt wiele.

W przypadku dużej ilości obserwujących konto danego użytkownika może stać się platformą, na której reklamowane będą produkty lub usługi innych firm. Jeśli konto jest obserwowane głównie przez kobiety w wieku od 25 do 35 roku życia, to taka grupa docelowa może na przykład zainteresować marki kosmetyczne czy modowe. Wystarczy zgodnie z podpisaną umową umieszczać filmiki, w których będą znajdowały się wybrane produkty, aby zyskać pieniądze za kosztującą niewiele wysiłku reklamę. Ile zarabia się na TikToku w taki sposób?

Wszystko zależy od popularności TikTokera i konkretnej umowy z daną firmą. Z kolei opcją zarobku dla osób, które dopiero budują swoją społeczność na TikToku, może być tak zwany marketing afiliacyjny. Polega on na dodawaniu do postów wygenerowanych linków, przez co obserwujący mogą kupić reklamowane produkty. Z kolei transmisje na żywo na TikToku dają możliwość interakcji z obserwującymi i pozwalają na wysyłaniu właścicielowi konta giftów, które są wymieniane na rzeczywiste pieniądze. Jednym z mniej popularnych sposobów na zarabianie na tej platformie jest rozwijanie własnych kont, a następnie sprzedawanie ich innym użytkownikom. Jest to jednak wariant, który wymaga dużych nakładów czasu i pracy.

Kto ma szansę zarobić na TikToku?

Warto zacząć od kwestii formalnych. Założyć TikToka może każda osoba, któr ukończyła trzynaście lat i ma zgodę rodziców. Nie jest ona oczywiście potrzebna w przypadku osób pełnoletnich. Oczywiście, w porównaniu do ilości użytkowników aplikacji, stosunkowo niewielka część zarabia dzięki niej pieniądze.

Kto ma na to największe szanse i jakie są zarobki na TikToku? Listę tę otwierają gwiazdy, influencerzy i osoby już rozpoznawalne, które w krótkim czasie są w stanie zdobyć duże grono obserwujących, a w rezultacie liczyć na oferty od reklamodawców i inne formy zarobku. Jeśli zaś ktoś zaczyna rozwijać konto, dzięki któremu w przyszłości chce zacząć zarabiać, bardzo ważne jest to, aby oferowało ono treści atrakcyjne dla innych. Na TikToku można znaleźć konta poświęcone najróżniejszym tematom i trudno będzie znaleźć coś, co znajdzie zainteresowanie, a jednocześnie będzie pokrywało się z naszymi pasjami. Połączenie ciekawej treści, interesujących występów lub tutoriali z ciekawą formą ich prezentacji to podstawa. Dalsze działanie powinno skupić się na ulepszaniu swojego contentu, wchodzeniu w interakcje z obserwującymi i uważnym śledzeniu rynku.

Ile zarabiają TikTokerzy w Polsce?

Zusje

Screen: TikTok @zusjeofficial

Część osób zakładających konto w aplikacji zastanawia się, ile zarabiają TikTokerzy? Początkujący TikTokerzy podpisujący umowy z kontrahentami mogą liczyć głównie na barter lub zarobki rzędu kilku tysięcy złotych. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja TikTokerów będących gwiazdami aplikacji. Są oni w stanie zarobić niejednokrotnie nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za opublikowanie jednego materiału, a granica górna w najbliższym czasie może jeszcze bardziej się przesuwać.

Ile można zarobić na TikToku, jeśli jest się gwiazdą tej aplikacji?

Kamila Smogulecka, Kuba Norek czy Franek Bielak, którzy mają od niemal 6 do ponad 12 milionów obserwujących zarabiają dzięki reklamom nawet kilkaset tysięcy złotych miesięcznie.

Te spore kwoty są jednak niewielką częścią tego, ile zarabiają TikTokerzy anglojęzyczni, którzy właśnie ze względu na używany język mają o wiele większe zasięgi. Są oni w stanie zarabiać nawet po kilkanaście milionów dolarów w skali roku.

norekkuba

Screen: TikTok @norekkuba

Ile można zarobić na TikToku za 1000 wyświetleń?

Rozwój konta na TikToku, które przyciągnie widzów i będzie cieszyło się rosnącą popularnością, jest zadaniem praco i czasochłonnym. O ile na początku reklamy zazwyczaj rozliczane są w formie barteru, o tyle z czasem pojawiają się propozycje reklam płatnych. Wychodzi więc na to, że właściciele kont, które dobrze się rozwijają i mają okazję stać się sławnymi, najczęściej otrzymują produkt do reklamowania i mogą je sobie zatrzymać. Niestety, przy wyświetleniu rzędu 1000 wyświetleń nie zarobimy zbyt dużo, ponieważ TikTok płaci nie więcej jak kilkanaście groszy przy takiej liczbie wyświetleń. Co nie oznacza że możemy zarobić znacznie więcej, pozyskując na własną rękę reklamodawców czy promując konkretny produkt i umieszczając w filmie link afiliacyjny.

Ogólnie TikTok nabiera rozpędu, kiedy wśród obserwujących znajduje się więcej niż 1000 osób. Szacuje się, że właściciel kont, które są obserwowane przez 1000 do 5000 osób mogą zarobić na zamieszczeniu jednego materiału nawet kilka tysięcy złotych. Nie jest to jednak żelazna zasada, a częstotliwość pojawiania się tego rodzaju ofert w dużej mierze zależy od samego TikTokera. Reklamodawcy i właściciele marek chcą, aby ich produkty były promowane przez osoby budzące sympatie, charyzmatyczne i mające realny wpływ na swoich odbiorców.

Zarabianie na TikToku – od czego zacząć?

Informacje na temat tego, ile zarabia TikToker w Polsce sprawiają, że wiele osób w różnym wieku postanawia powtórzyć ten sukces. Wydaje im się bowiem, że jest to wyjątkowo przyjemna praca, która w zasadzie nie wymaga wysiłku. Tymczasem kreowanie konta w aplikacji wymaga dyscypliny, konsekwencji, dużej aktywności i kreatywności. Na początku warto rozpisać plan na najbliższy rok i konsekwentnie go realizować. Bardzo ważne jest to, aby konto miało określony profil i charakter. W takich sytuacjach nie sprawdza się chaos, tylko spójność.

Najważniejsze jednaj jest to, aby się nie zniechęcać i korygować własne pomysły pod wpływem zmian na rynku. Po jakimś czasie przemyślanej pracy w tym zakresie pojawi się szansa na zarobienie pierwszych pieniędzy, a to z kolei będzie motywacją do dalszego działania.


Leave a Reply

Your email address will not be published.