Program Partnerski Ceneo należał do jednych z pierwszych krajowych programów partnerskich, dzięki któremu internauci mogli zarobić dodatkowe pieniądze, wprowadzając gotowe moduły reklamowe na własne strony.

W momencie kiedy PP Ceneo stawiało pierwsze kroki, najbardziej popularnym modelem rozliczenia był model CPC. Umieszczało się „bannerek” Ceneo nawiązujący do konkretnej branży (np. opony lub rtv/agd) i otrzymywało się wówczas, jak dobrze pamiętam 10 groszy od każdego unikalnego kliknięcia. Jak obecnie wygląda program partnerski Ceneo? Co jest w stanie zaoferować internautom, którzy chcą zarabiać na własnych stronach lub blogach?

Sebastian Witulski, Affiliate & Business Partner Cooperation Specialist w Ceneo.pl

Twórcom treści oferujemy panel, w którym w prosty sposób mogą wygenerować kreację (link, baner lub rotator) przekierowującą do Ceneo.pl. Płacimy za każde przejście do sklepu za pośrednictwem Ceneo.pl, a także za transakcję koszykową dokonaną bezpośrednio na Ceneo.pl przy użyciu opcji Kup Teraz.

Głównym plusem PP Ceneo.pl w porównaniu do zwykłych sieci afiliacyjnych jest możliwość linkowania do listy ofert z konkretnym produktem. Dzięki temu odbiorca treści nie odbiera kreacji przekierowujących do Ceneo.pl jako reklamy. Wręcz przeciwnie – odbiorcy traktują listę ofert na Ceneo.pl jako wartość dodaną do treści. Pomaga im to w wyborze najkorzystniejszej oferty – czy to pod kątem ceny, sposobów dostawy czy płatności.

W jaki sposób rozliczana jest większość kampanii dostępnych w PP Ceneo?

Czy podobnie jak w przypadku produktów finansowych, takim głównym obowiązującym rozliczeniem jest model CPS a więc wynagrodzenie wypłacone od sprzedaży konkretnego produktu?

Głównym modelem rozliczeń jest CPA (cost per action). Płacimy za przejście z wygenerowanej kreacji (linka, banera itp.) do sklepu za pośrednictwem Ceneo.pl. Brzmi skomplikowanie, ale w praktyce chodzi o dwa kliknięcia. Pierwszy klik – w kreację – przekierowuje użytkownika do strony Ceneo.pl (np. na stronę z porównaniem ofert danego produktu). Drugi klik – w wybraną ofertę – przekierowuje użytkownika do danego sklepu. Właśnie za tę akcję płacimy prowizję w modelu CPA.

Rozliczamy się także:

  • W modelu CPS – za zakupy dokonane bezpośrednio na stronie Ceneo.pl przez opcję Kup Teraz.
  • W modelu CPC – w przypadku kampanii dedykowanych, czyli naszych akcji specjalnych.

PP Ceneo wszystkie branże

Trzeba przyznać, że PP Ceneo posiada na prawdę szeroką gamę kategorii, począwszy od części motoryzacyjnych, przez zdrowie i urodę, po sprzęt rtv/agd. Dzięki temu, niemal każda osoba która prowadzi własną stronę czy bloga, ma szanse dopasować kampanie reklamową do treści swojego serwisu.

To prawda. Na Ceneo.pl można znaleźć praktycznie wszystko. Dzięki temu nasz Program Partnerski jest dostępny dla osób publikujących treści o dowolnej tematyce.

Wykorzystanie programów partnerskich przy tworzeniu rankingów i porównań

W moim poradniku Jak REALNIE zarabiać na stronach www, wspominam o szerokich możliwościach zarabiania online, jakie daje np. tworzenie rankingów konkretnych produktów czy usług. W tym konkretnym przypadku pp Ceneo może mieć idealne zastosowanie, dzięki temu, że system posiada możliwość porównania cen w bardzo dużej ilości sklepów sprzedających towar online.

Rankingi produktów są niezmiennie popularne wśród internautów – szczególnie, gdy są tworzone przez serwisy lub osoby darzone zaufaniem. Dużym powodzeniem cieszą się także poradniki prezentowe. Kto z nas nie zastanawiał się choć raz, jak zerwać ze sztampą przy wręczaniu prezentów świątecznych?

W przypadku takiego contentu Program Partnerski Ceneo.pl ma dużą przewagę nad konkurencją. Liczne feedbacki od Partnerów, którzy z nami współpracują, wskazują na to, że użytkownicy nie traktują wygenerowanych linków jako reklamy. Wynika to z profilu działalności Ceneo.pl – każdy użytkownik może porównać oferty i wybrać najdogodniejszą dla siebie – czy to pod kątem ceny, czy też sposobów dostawy i płatności. Dzięki nam odbiorcy treści publikowanych w sieci mogą znaleźć interesujący ich produkt w najkorzystniejszym dla nich wariancie.

Zwykle sieci afiliacyjne nie mogą się tym pochwalić. Kreacja przekierowująca do konkretnego sklepu internetowego zawsze będzie kojarzyć się z reklamą – mniej lub bardziej nachalną.

Czy w przypadku gdy mamy zamiar promować konkretny produkt np. dajmy na to telewizor lub konkretny model notebooka, to czy w takiej sytuacji mamy możliwość zamieszczenia bezpośredniego linku do produktu?

Oczywiście jest taka możliwość. Wystarczy wybrać interesujący produkt, (np. https://www.ceneo.pl/82304782) i wygenerować link w naszym panelu. Linki do konkretnych produktów są najlepiej konwertującymi typami kreacji – szczególnie, gdy link jest dopasowany kontekstowo do treści.

Ile można zarobić współpracując z Ceneo? Ile zarabiają najlepsi partnerzy PP Ceneo?

W poniższej tabeli znajdują się średnie miesięczne zarobki w roku 2020 dla topowych Partnerów z wybranych kategorii (zaokrąglone do pełnych zł):

Uroda

2500 zł

Parenting

2000 zł

Książki

2000 zł

Technologia

6000 zł

Dom i wnętrze

2000 zł

Czy istnieją takie branże, które jakoś szczególnie wyróżniają się na tle innych, jeśli chodzi generowanie wysokich prowizji?

Najważniejsze jest dobre dopasowanie produktów i kategorii, do których będziemy linkować, do treści publikowanych na stronie. Przykładowo: kreacje przekierowujące do laptopów na blogu kulinarnym nie będą się cieszyć tak dużym zainteresowaniem, jak np. roboty kuchenne czy blendery.

Bardzo istotne jest to, żeby umieszczony link czy baner stanowił wartość dodaną dla czytelnika. Nie może on odbierać kreacji jako nachalnej reklamy, ale jako przedłużenie treści ze strony.

Warto oczywiście śledzić nowinki ze świata technologii, a także produkty sezonowe.

No dobrze, powiedzmy że udało nam się założyć własną stronę, umieściliśmy na niej całkiem pokaźną liczbę artykułów, mamy już nawet własnych odbiorców którzy odnajdują naszą stronę przez wyszukiwarkę. Nadchodzi jednak czas, że chcielibyśmy zarobić dzięki temu jakieś dodatkowe pieniądze. W jaki sposób możemy nawiązać współpracę z Ceneo i zacząć promować programy dostępne w systemie?

Wystarczy zarejestrować się w naszym Programie Partnerskim. Można to zrobić na tej stronie. Każde nowe konto jest weryfikowane pod kątem zgodności z regulaminem. Po rejestracji Partner ma dostęp do naszego panelu – może w nim wygenerować kreacje, sprawdzić statystyki, czy też zlecić wypłatę środków.

Na pierwszy rzut oka panel wygląda skomplikowanie, jednak po kilku minutach staje się on intuicyjny. Przygotowaliśmy specjalny kanał w serwisie Youtube – zamieszczamy na nim tutoriale, które pomagają naszym Partnerom w nawigacji po panelu oraz w lepszym działaniu w naszym Programie.

Rozmawiał: Karol Jaszewski


    1 Response to "Zarabianie z Ceneo – na czym i ile możemy zarobić?"

    • Eryk

      Dzięki za wyczerpujący artykuł. Ja również działam od jakiegoś czasu w PP Ceneo, ale bez spektakularnych sukcesów 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.