W jednym z artykułów na blogu miałem okazję opisać szerzej jeden z najbardziej popularnych programów partnerskich, jakim jest bez wątpienia sieć Money2Money. Głównym tematem przewodnim dzisiejszej publikacji będzie inna sieć, z którą również miałem i nadal mam okazję współpracować – System Partnerski Bankier.

Należy zacząć od tego, że SP Bankier to jedna z najstarszych sieci afiliacyjnych działających w Polsce. Jej początki sięgają 2003 roku, a więc pojawiła się o cały rok wcześniej, zanim wystartowała znana wszystkim sieć partnerska M2M. Kiedyś program działał głównie jako część portalu finansowego Bankier, obecnie należy do Bonnier Business Polska Sp. z o.o., czyli potężnej grupy wydawniczej, pod której skrzydłami działają Puls Biznesu, Bankier, Mam Biznes czy Pit.pl. Zmniejsyz s

Początki programu to głównie kilka produktów finansowych jak konta osobiste czy lokaty terminowe. Obecnie w ofercie sieci znajduje się kilkaset ofert i usług, które może promować osoba przystępująca do programu. Choć nadal większość z nich stanowią oferty z branży finansowej, to nie brakuje również ofert z innych branż, o których wspomnę w dalszej części artykułu.

SP Bankier 2006

Tak wyglądał system partnerski Bankier na początku 2006 roku.

System Partnerskim Bankier – czy warto?

Podczas przeszukiwania informacji oraz innych opinii w sieci na ten programu partnerskiego Bankiera, zauważyłem, że nie wszyscy mają dobre zdanie na temat tego programu. Sporo negatywnych opinii, które znalazłem dotyczyło tego, że za pośrednictwem sieci nie zarobimy zbyt wiele. Więcej się napracujemy i wydamy pieniędzy na reklamę, niż faktycznie zarobimy. Czy to faktycznie prawda?

Czy decydując się na współpracę z SP Bankier nie mamy co liczyć na sensowny zarobek?

Swoją przygodę z programem zacząłem z początkiem 2013 roku, a więc minęło właśnie 10 lat odkąd po raz pierwszy nawiązałem współpracę z tą siecią. Myślę więc że na temat potencjalnej współpracy z SP Bankier trochę mogę Wam przekazać.

Jeśli o mnie chodzi, to praktycznie od samego początku udało mi się generować prowizje z SP Bankier – raz bywały one mniejsze, a raz większe. W każdym razie, dołączając do Bankiera miałem już za sobą doświadczenie w promowaniu produktów finansowych, które nabyłem w M2M a jeszcze wcześniej w bezpośrednich kooperacjach z konkretnymi markami i firmami. Mogę więc powiedzieć, że już na starcie udało mi się generować prowizje z leadów sprzedażowych czy sprzedając konkretne produkty, czy usługi finansowe. U mnie nie było więc tego rodzaju sytuacji, że wygenerowałem 150n czy 200 wniosków a otrzymałem w zamian jedynie 50 zł. W pierwszych miesiącach generowałem kilkaset złotych miesięcznie, a w kolejnych miesiącach były to coraz większe kwoty. Aż doszedłem do kwot rzędu 15 000 czy ponad 20 000 zł miesięcznie. A należy przy tym dodać, że niektórzy partnerzy są w stanie generować znacznie większe kwoty – rekordowe wypłaty wynagrodzeń to nawet 100 000 zł czy 200 000 zł miesięcznie!

Przykładowe oferty „nie finansowe” w programie partnerskim Bankier

Dlaczego jedni zarabiają a inni nie?

Wiem jednak doskonale o tym, że nie wszystkim już na samym początku udało się generować jakiekolwiek zyski. Co więcej, niektórym osobom nie udaje się to w ogóle, nie wliczając jakichś drobnych prowizji. Dlaczego? Otóż podejmując współpracę z siecią afiliacyjną, musisz mieć pomysł, na to, w jaki sposób będziesz promował tego rodzaju oferty.

Ponadto musisz wiedzieć które oferty konwertują, a które nie, a tego nie dowiesz się od razu, a nie wszyscy chcą się dzielić takimi informacjami. Niektórzy rezygnują już po kilku miesiącach współpracy, nie widząc efektów swojej pracy. Nie trudno się w takiej sytuacji zniechęcić. Może zdarzyć się tak, że w jednym programie wygenerujesz 200 wniosków i tylko 2 lub 3 zostaną zaakceptowane, w efekcie czego zarobisz jedynie 200 zł (miałem takie przypadki, po których wiedziałem już, że na dalszym dystansie nie ma najmniejszego sensu promowanie tego rodzaju ofert).

Natomiast możesz też trafić na taką ofertę, gdzie wygenerujesz taką samą liczbę leadów i zarobisz 5000 zł czy 6000 zł. Co więcej, równie wysokie kwoty będziesz mógł generować w kolejnych miesiącach. Dlatego tak ważne jest poznanie programu, który promujesz, a nie mniej ważne – miejsce, w którym go promujesz. Ważne jest bowiem odpowiednie dopasowanie produktu czy usługi pod konkretną tematykę.

Czy można zarabiać pieniądze przez program partnerski Bankier?

Zdecydowanie można, czego najlepszym przykładem może być moja (już 10-letnia) współpraca z tym programem. Pomimo tego, że współpracowałem do tej pory z wieloma różnymi sieciami, moja współpraca z systemem partnerski Bankier trwała (i nadal trwa) najdłużej.

zarobki SP Bankier

Wynagrodzenie z SP Bankier – wybrane miesiące

Za co cenię szczególnie współpracę z SP Bankier? Zwłaszcza za szeroką bazę ofert, które możemy promować. System Partnerski Bankier posiada jedną z największych ofert produktów i usług finansowych. Począwszy od kont osobistych, kont oszczędnościowych, lokat terminowych, przez kredyty i pożyczki gotówkowe po kredyty hipoteczne. Ponadto mamy jeszcze oferty leasingowe, usługi księgowości internetowej, faktoring, ubezpieczenia na życia i samochodowe czy kantory internetowe. Oddzielną sekcję stanowią produkty nie finansowe, wśród których znajdziemy np. sprzęt rtv i agd, produkty dla dzieci, oferty sklepów czy wycieczek. Ogólnie więc osoba, która będzie chciała zarabiać pieniądze na promowaniu konkretnych marek czy usług, będzie miała tu szeroki wybór ciekawych ofert.

Kolejna zaleta, o której warto wspomnieć to terminowe wypłaty prowizji. Tutaj nie musimy się martwić nieterminowymi płatnościami czy tym, że nie otrzymamy w ogóle wypracowanych pieniędzy. W przypadku SP Bankier takie rzeczy się nie zdarzają i możemy być pewni, że każde rozliczenie zostanie opłacone terminowo. Zanim zacząłem pracę z programami partnerskimi, miałem okazję przez kilka dobrych lat projektować witryny internetowe dla różnego rodzaju firm. W tym przypadku płatności nie zawsze pojawiały się terminowo, a bywało i tak, że pojawiały się wcale.

Jak zacząć zarabiać pieniądze z SP Bankier?

Pierwszy krok to oczywiście rejestracja w programie. Po poprawnej rejestracji będziemy mogli zapoznać się z dostępnymi ofertami oraz narzędziami, które pomogą nam w promocji ofert. Do naszej dyspozycji zostanie również oddany panel statystyk, w którym znajdziemy dokładne informacje o klikniętych i wysłanych wnioskach. W przypadku niektórych ofert możemy na bieżąco obserwować status wysłanych wniosków, w tym raportowanie online. To szczególnie pomocna opcja, ponieważ możemy na bieżąco śledzić, w której kampanii przyznane zostało nam wynagrodzenie.

wnioski Bankier

Na bieżąco możemy śledzić liczbę klikniętych i wysłanych wniosków

Dla kogo SP Bankier będzie idealnym narzędziem do zarabiania?

Przede wszystkim dla tych osób, które posiadają już własne strony www czy blogi, a które tematycznie można powiązać z produktami czy usługami, które dostępną są w programie. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dołączyć do programu, jeśli dopiero przymierzasz się do założenia swojej pierwszej strony. Dzięki podpięciu odpowiednich ofert, możesz monetyzować działalność serwisu, Możesz to zrobić poprzez umieszczenie widgetów, bannerów czy przez linki afiliacyjne.

Do systemu partnerskiego Bankier może dołączyć każda osoba, która posiada ukończone 18 lat. Również te osoby, które nie prowadzą własnej działalności. Musimy przy tym jednak pamiętać o tym, aby z wypłaconej prowizji rozliczyć się z fiskusem.

Kiedy można wypłacić zarobione pieniądze?

Rozliczenia kampanii przeprowadzane są w drugiej połowie każdego miesiąca. Jeśli na naszym koncie zgromadziliśmy prowizję w wysokości przynajmniej 50 zł netto, możemy dokonać wypłaty.


Leave a Reply

Your email address will not be published.