Od ponad dziesięciu lat Eurojackpot przyciąga fanów hazardu ogromnymi wygranymi i emocjonującymi losowaniami. Jedna z najpopularniejszych loterii w Europie ma przy tym proste reguły i jest dostępna dla graczy z kilkunastu europejskich krajów. Dowiedz się więcej o grze liczbowej Eurojackpot i obowiązujących w niej zasadach.

Eurojackpot – co to za gra?

Loteria Eurojackpot jest stosunkowo młodą grą, ponieważ jest obecna na europejskim rynku zaledwie od 2012 roku. Powstała jako alternatywa dla innych podobnych gier liczbowych. Celem twórców było stworzenie loterii, w której możliwe byłyby częstsze wygrane. Taki format jest bardziej atrakcyjny dla graczy, choć ze względu na zwiększone prawdopodobieństwo wyłonienia zwycięzców pule nagród są nieco mniejsze niż w innych popularnych loteriach w Europie.

W ostatnich latach szanse na zdobycie głównej wygranej zostały zmniejszone. Początkowo wynosiły 1 do 59 milionów, następnie 1 do 95 milionów, a obecnie wynoszą 1 do 139 milionów. Jednocześnie zwiększono wysokość jackpota, który do marca 2022 roku wynosił 90 milionów euro. Główne wygrane obecnie zaczynają się od 10 milionów euro i mogą osiągnąć zawrotną kwotę aż 120 milionów euro, jeśli przez dłuższy czas nikt nie rozbije puli i nastąpi kumulacja. Obecnie loteria działa w 18 krajach Europy, w tym w Polsce.

Eurojackpot – rekordowe wygrane

Od momentu zwiększenia puli nagród maksymalna wygrana padła dwa razy. 22.07.2022 roku gracz z Danii zdobył rekordowe 120 milionów euro. Tyle samo pieniędzy wygrała osoba z Niemiec 08.11.2022 roku. Jackpot przekraczający 100 milionów padł jeszcze dwukrotnie i w obu przypadkach powędrował do Niemiec. W przypadku poprzedniej głównej wygranej, czyli 90 milionów euro, w historii loterii szczęśliwe losowanie przytrafiło się ośmiu osobom.

Eurojackpot wygrane w Polsce

Jak dotąd dwóm graczom z Polski udało się trafić właściwe liczby przy najwyższej możliwej stawce. Żaden z nich nie był jednak samodzielnym zwycięzcą, przez co polski rekord wynosi „zaledwie” połowę z 90 milionów euro. Szczęśliwi zwycięzcy pochodzili z pow.krotoszyńskiego i bieruńsko-lędzińskiego a wygrana wynosiła kolejno 213 584 986,00 zł oraz 206 550 000,00 zł.

Eurojackpot – jakie są zasady?

Reguły gry w Eurojackpot są naprawdę proste, co niewątpliwie jest sporą zaletą tej loterii i ma niemały wpływ na jej popularność. Po zakupieniu kuponu należy wybrać pięć liczb z zakresu od 1 do 50, a także dodatkowo dwie liczby bonusowe, zwane „Euro liczbami”, z zakresu od 1 do 12. Możliwe jest także postawienie zakładu na chybił trafił.

W losowaniu wybierane jest w sumie siedem liczb: pięć podstawowych i dwie Euro liczby. Wygrane są przyznawane na podstawie trafień w liczby, gdzie im więcej trafień, tym wyższa nagroda. Istnieje dwanaście różnych stopni wygranych w Eurojackpot. Jeśli gracz trafi wszystkie pięć podstawowych liczb oraz obie Euro liczby, zdobywa główną nagrodę. W przypadku, gdy nikt nie wytypował poprawnie wszystkich zwycięskich liczb, dochodzi do kumulacji.

Jak zagrać w Eurojackpot?

W rozgrywkach mogą wziąć udział osoby przebywające w jednym z 18 krajów, w których dostępna jest loteria. Gracze mogą kupić kupon w autoryzowanym sklepie detalicznym lub online. Ponadto warunkiem jest zrobienie tego przed zamknięciem zakładów. Należy też spełniać wymagania dotyczące wieku uprawniającego do udziału w loterii danym kraju. W przypadku Polski minimalny wiek wymagany przez prawo to 18 lat. Takie same przepisy obowiązują w pozostałych krajach. Wyjątkiem jest Estonia, która zezwala na grę osobom, które ukończyły 16 lat.

Jak grać w Eurojackpot przez internet?

Możliwość wzięcia udziału w loterii przez Internet jest bez wątpienia znaczącym ułatwieniem. Jest to też bardzo praktyczne rozwiązanie, ponieważ nie ma możliwości zgubienia bądź uszkodzenia kuponu. Niestety obecnie nie ma możliwości zakupu kuponów online w Polsce. Jest to jednak możliwe w wielu innych krajach. Należy jedynie zwrócić uwagę na kwestie związane z bezpieczeństwem. Z tego powodu lepiej unikać niesprawdzonych stron i skorzystać z witryny np. Lotto, skąd gracz zostanie przekierowany do oficjalnej strony Eurojackpot.

Do spróbowania swoich sił w loterii konieczne jest założenie konta, pomyślne przejście procesu rejestracji i dodanie środków na zakup kuponu. Po zaopatrzeniu się w wirtualny kupon można przejść do wybrania szczęśliwych liczb. Zasady są dokładnie takie same jak w przypadku gry z kuponami z autoryzowanych sklepów detalicznych. Co więcej, w przypadku wygranej nagroda może zostać automatycznie wypłacona na konta gracza.

Wyniki i wygrane w Eurojackpot – gdzie sprawdzić?

Losowania odbywają się w Helsinkach dwa razy w tygodniu — we wtorek i piątek o godzinie 21 czasu polskiego. Wyniki Eurojackpot można sprawdzić na kilka sposobów. Najłatwiejszą opcją jest zajrzenie do Internetu, gdzie szczęśliwe liczby są publikowane na wielu stronach o tematyce związanej z hazardem. Bez wątpienia najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy są w tym przypadku oficjalne strony Lotto. Ponadto możliwe jest uzyskanie informacji o wynikach losowania drogą telefoniczną. W tym celu należy zadzwonić pod numery wskazane na stronach Lotto. Dostępne są też strony, na których można wpisać swoje liczby i w ten sposób sprawdzić, czy zapewniły wygraną.

Jak odebrać wygraną z Eurojackpot?

Odebranie wygranej z Eurojackpot jest możliwe na kilka sposobów. W przypadku większych wygranych może być konieczne przejście przez określone procedury. Należy też pamiętać, że proces odbioru nagrody zależy w dużej mierze od zasad obowiązujących w kraju, w którym kupiono kupon na loterię. Przykładowo w Polsce do 2280 zł zdobyte pieniądze można odebrać w ciągu 60 dni od losowania w dowolnym autoryzowanym punkcie sprzedaży. Wygrane powyżej tej kwoty można odebrać w oddziałach Totalizatora Sportowego, które można znaleźć w kilkunastu największych miastach w kraju. W obu przypadkach konieczne jest okazanie oryginalnego kuponu zwycięskiego. Przy odbiorze w oddziałach Totalizatora Sportowego dodatkowo należy okazać dowód osobisty lub paszport.


Leave a Reply

Your email address will not be published.