Gra w Lotto jest obecna w życiu milionów Polaków od kilkudziesięciu lat. Od grudnia 2018 roku loteria jest dostępna również w wersji online, co bez wątpienia jest sporym ułatwieniem dla fanów tego typu rozrywki. W sieci można kupić kupony, sprawdzić wyniki czy też niekiedy nawet odebrać wygraną. Dowiedz się więcej o korzystaniu z Lotto przez Internet!

Lotto online – w jakie gry można grać?

Lotto w wersji online oferuje szeroki wybór gier zarówno dla doświadczonych graczy, jak i nowicjuszy dopiero wkraczających w świat hazardu. Na oficjalnej stronie loterii czekają popularne gry Lotto, wśród których można znaleźć takie hity jak:

  • Lotto
  • Mini Lotto
  • Multi Multi
  • Zdrapki
  • Szybkie 600
  • Ekstrapensja
  • Eurojackpot
  • Keno

Każdy z tytułów jest dokładnie opisany, dzięki czemu w kilka chwil można poznać lub przypomnieć sobie najważniejsze zasady. Reguły nie różnią się niczym w porównaniu z kuponami z kolektury. Ponadto gracze biorą udział w tych samych losowaniach, co osoby kupujące kupony w autoryzowanych punktach sprzedaży. Co ciekawe, w innych krajach Europy również można zagrać w Lotto przez Internet. W tym celu należy odwiedzić oficjalną stronę Lotto danego państwa.

W polskim serwisie dodatkowo są dostępne Gierki, czyli nowoczesne loterie z interaktywnym menu, wysokiej jakości grafiką i ciekawymi zasadami. Jest to świetna alternatywa dla klasycznych e-zdrapek. Ponadto takie gry są dostępne wyłącznie w wersji online. Gierki mają formę aplikacji internetowych i nieco przypominają gry slotowe w kasynie.

Lotto przez Internet – jak się zarejestrować krok po kroku?

Rejestracja w Lotto online jest naprawdę prosta. Z pewnością poradzą sobie z nią nawet osoby, które są nieco na bakier z korzystaniem z Internetu. Założenie konta w serwisie jest możliwe na dwa sposoby. Pierwszy z nich wymaga wypełnienia formularza i wysłania zdjęcia dokumentu tożsamości. Do rejestracji są potrzebne takie dane jak imiona, nazwisko, obywatelstwo, PESEL, data urodzenia, numer dowodu osobistego i numer polskiego rachunku bankowego do wypłaty wygranych. W następnym kroku konieczne jest podanie danych adresowych i numeru telefonu. Ostatnim etapem rejestracji jest uzupełnienie danych do logowania, czyli adresu e-mail i hasła, a także zaznaczenie zgód, oświadczeń i dodatkowych ustawień.

Drugi sposób utworzenia konta w Lotto jest prawdopodobnie jeszcze szybszy i może zająć zaledwie 3 minuty. Polega na rejestracji przez stronę banku i jest zarezerwowany wyłącznie dla osób, które korzystają z bankowości internetowej. Należy zalogować się do konta w banku i zatwierdzić przekazanie danych przez e-Tożsamość. Pola w formularzu zostaną wypełnione automatycznie. Samodzielnie trzeba wpisać tylko numer polskiego rachunku bankowego. Pozostałe etapy rejestracji pozostają identyczne jak w przypadku pierwszego sposobu zakładania konta. Od rejestrujących się przez bank Totolotek nie wymaga natomiast wysłania zdjęcia dokumentu tożsamości.

Multi Multi Lotto

Lotto przez Internet – czy trzeba podawać swoje dane

W przypadku chęci gry w Lotto przez Internet konieczne jest podanie niektórych danych. Platformy wymagają tych informacji głównie w celach identyfikacyjnych. Ma to także związek z koniecznością zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi gier losowych. Serwis Lotto jest uprawniony do tego, żeby podczas rejestracji żądać od graczy podania takich danych jak m.in. imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu czy też data urodzenia i adres zamieszkania. Weryfikacja tożsamości, np. poprzez przesłanie skanu dowodu osobistego lub paszportu również jest w pełni legalna. Ponadto gra Lotto online wymaga podania informacji o źródle dochodów, co jest związane z obowiązującymi w Polsce przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. Odmowa podania wymaganych danych skutkuje brakiem możliwości założenia konta w serwisie. To z kolei oznacza brak dostępu do loterii w wersji online.

Czy granie w Lotto online jest bezpieczne?

Granie w Lotto online na oficjalnej stronie lub innych licencjowanych platformach jest ogólnie uważane za bezpieczne. Istnieje wiele zabezpieczeń, które są stosowane przez operatorów loterii online, aby chronić prywatność i bezpieczeństwo graczy. Powszechnym zabiegiem jest stosowanie zaawansowanych metod szyfrowania danych w celu ochrony prywatności graczy. Dzięki temu wrażliwe dane osobowe i transakcje są zabezpieczone przed dostępem osób trzecich.

Niezmiernie ważną kwestią jest również dbanie o własne bezpieczeństwo w sieci. Z pewnością warto korzystać z mocnych haseł, regularne aktualizować oprogramowanie i stosować programy antywirusowe. Zaleca się też unikanie podejrzanych stron, które np. oferują wyjątkowe wygrane. Należy ponadto ostrożnie podchodzić do osób, które w sieci próbują sprzedać np. sprawdzone sposoby na wygraną w Lotto. Warto także zawsze uważnie czytać zasady loterii i przez zainwestowaniem pieniędzy sprawdzać, jak zagrać w Lotto.

Wyniki i wygrane w Lotto – gdzie sprawdzić?

Istnieje kilka sposobów na sprawdzenie wyników i wygranych w Lotto. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zajrzenie na oficjalną stronę loterii. Lotto ma osobną zakładkę z wynikami, gdzie można poznać wyniki Lotto i innych loterii dostępnych w serwisie. Ponadto w witrynie można bez problemu znaleźć archiwalne wyniki, a także dowiedzieć się, czy nastąpi kumulacja. Lotto ma także własną aplikację mobilną, która pozwala na szybkie sprawdzenie wyników losowań na smartfonie lub tablecie. W sieci nie brakuje też innych stron, które publikują informacje dotyczące szczęśliwych liczb.

Wyniki niektórych losowań można też poznać w telewizji lub radio. Można też poszukać ich na Telegazecie, jeśli telewizor umożliwia taką opcję. Co ciekawe, właściciele konta w serwisie Lotto mogą liczyć na powiadomienie dotyczące wygranej. Taka opcja jest dostępna w przypadku zarówno korzystania ze strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej.

Jak odebrać wygraną w Lotto online?

Odbiór większości wygranych jest niezmiernie prosty w przypadku osób grających online. Wygrane do 2280 zł są po prostu automatycznie przypisywane do konta gracza. W przypadku większych kwot konieczne jest zgłoszenie się do jednego z oddziałów Totalizatora Sportowego. Ponadto w celu odbioru nagrody należy okazać się dowodem osobistym. Bardzo ważne jest to, żeby dane z konta gracza zgadzały się z danymi w dokumencie tożsamości. Czas na odebranie wygranej zależy od rodzaju gry liczbowej.

Fot. Totalizator Sportowy Sp. z o.o.


Leave a Reply

Your email address will not be published.