Na łamach bloga wspominałem już o wielu różnych metodach dzięki którym mamy szanse zarobić przez internet dodatkowe pieniądze. Tym razem poprzeczka dla głównego tematu przewodniego artykułu będzie znacznie wyżej zawieszona, co zresztą sugeruje już sam tytuł.

Czy faktycznie da się zarabiać 1000 zł dziennie a do tego przez internet, pracując w domu? Oczywiście – nie ma rzeczy niemożliwych. Choć to oczywiście nie takie proste jak zarabianie 100 zł dziennie, ale nadal możliwe. Niektóre osoby są w stanie zarabiać przez internet znacznie większe kwoty i to z wykorzystaniem metod, które dzisiaj chciałbym Tobie przybliżyć drogi czytelniku. W artykule Money2Money – moja opinia o programie partnerskim M2M opowiadałem o tym, jak jeden z użytkowników programu wygenerował 140 000 zł prowizji w jeden miesiąc. A nie byla to najwyższa prowizja wypłacona w tym programie.

1000 zł dziennie przez internet – da się?

Jak dobrze wiecie, temat pracy online nie jest mi obcy, ponieważ działam już w ten sposób ponad 20 lat. Tak więc można by powiedzieć, że widziałem i słyszałem już dużo. Czy ja również miałem okazję zarabiać tak duże kwoty, a więc kwoty rzędu 1000 zł dziennie przez internet? Przyznam szczerze – Tak, zdarzało mi się i udało mi się dojść do tak wysokiego progu.

Czy było to 1000 zł, codziennie przez 30 dni? Tak, z tą różnicą, że raz była to mniejsza, a raz większa kwota. Niektóre dni generowały kwoty rzędu 400 czy 600 zł, a bywały dni, że udało się wygenerować przychody prowizji wynoszącej ponad 2000 zł dziennie. Suma sumarum – miesięcznie udało się osiągnąć łączny wynik rzędu 30 000 zł miesięcznie. Oczywiście należy mieć przy tym na uwadze, że jest to kwota netto, od której trzeba odprowadzić podatek a niekiedy ponieść również inne koszty.

Muszę jednak zaznaczyć, że nie osiągałem tak wysokich kwot każdego miesiąca. Udało mi się osiągnąć kilka razy takie wyniki, ale niestety w moim przypadku nigdy te wyniki nie były systematyczne. Co oczywiście nie oznacza, że inne osoby nie osiągają ich, pracując online. Przejdźmy jednak do konkretów i skupmy się na metodach, dzięki którym masz szansę zarabiać duże pieniądze przez internet.

Prowadzenie bloga lub witryny tematycznej

Jedna z bardziej sprawdzonych metod, dzięki której masz szanse szybko zarabiać 1000 zł każdego dnia. Od czego musisz zacząć? Przede wszystkim musisz zastanowić się, jaki będzie główny motyw przewodni bloga lub strony internetowej, którą zamierzasz tworzyć. Może to być poradnik o zdrowiu, może to być poradnik dotyczący mechaniki samochodowej. Może to być również blog, który w całości będzie poświęcony poradom prawnym czy poradom skierowanym dla młodych Mam. Jedno jest tu najważniejsze – musisz wiedzieć, o czym chcesz pisać i musisz posiadać odpowiednio wysoką wiedzę w danej tematyce. Tylko wówczas masz szansę, by odnieść odpowiedni sukces.

Jeśli zamierzasz otworzyć własny blog lub serwis internetowy, który ma w przyszłości przynieść Ci przynieść odpowiedni dochód, musisz do tego tematu podejść profesjonalnie. Na dobry początek musisz określić tematykę wokół której będziesz się poruszał. Nie może to być serwis o wszystkim. Musi to być serwis, który będzie poruszał się wokół określonej niszy. Jeśli już określić konkretną tematykę to kolejnym kluczem do sukcesu jest przygotowywanie wyczerpujących temat publikacji. Zabierz się za konkretny temat i rozbijaj go na czynniki pierwsze. W taki sposób, aby osoba czytająca otrzymała odpowiedzi na wszelkie pytania, które zamierzałaby zadać. Pamiętaj również o cyklicznym zamieszczaniu publikacji – najlepiej by każdego dnia pojawiała się przynajmniej 1 taka publikacja.

Jak powinien wyglądać przykład dobrze skrojonego bloga, który z pewnością będzie na siebie zarabiał. Oto 2 przykłady:

jak oszczędzać pieniądze blog

Jak oszczędzać pieniądze czyli blog Michała Szafrańskiego

Jak dorobić

Jak dorobić na promocjach bankowych?

Od kelnera do milionera

Od kelnera do milionera Tomasz Micherda

Co czeka Cię w kolejnych krokach, gdy będziesz miał już serwis lub bloga i przynajmniej 50 czy 100 wyczerpujących publikacji? Wtedy warto zająć się promocją takiej witryny. Z jednej strony polecam portale społecznościowe, z drugiej pozycjonowanie, które doda skrzydeł twojej witrynie na wiele fraz kluczowych w wyszukiwarce Google.

A co dalej, gdy Twoja strona lub blog zyska już odpowiednią popularność? Jest szereg metod, dzięki którym możesz monetyzować ruch z witryny. Jest to choćby sprzedaż publikacji sponsorowanych, sprzedaż określonych produktów przez afiliacje.

Ciekawa metoda na dodatkowe zyski ze strony to pozyskiwanie reklamodawców we własnym zakresie. Możesz poszukać firm, które poruszają się w tej samej branży co tematyka strony. Możesz zaproponować im stałe miejsce na stronie (banner czy logo w widocznej części strony) czy objęcie statusalleu sponsora za stałą miesięczną opłatą, która będzie wpływała na twój rachunek bankowy.

Programy Partnerskie i Afiliacja

Jeśli nie orientujesz się jeszcze, jak działają sieci partnerskie i jak z ich pomocą masz szanse zarobić niemałe pieniądze, to najpierw odeślę Cię do artykułu, który nieco rozjaśni Ci ten temat:

Wkraczając w świat afiliacji, masz szansę zarobić solidne pieniądze, również 1000 zł dziennie przez internet, a nawet znacznie więcej. Wszystko zależy od tego, czy będziesz miał odpowiedni pomysł na to – jak promować oferty które można znaleźć w tego rodzaju programach. Na pewno promocja tego rodzaju ofert nie jest już taka prosta jak była kiedyś, a więc przed kilkoma czy kilkunastoma latami. A więc wtedy, kiedy konkurencja na tym rynku była znacznie mniejsza a ponadto nie działały jeszcze firmy, które zatrudniają całe zespoły osób do prowadzenia stron których głównym motorem napędowym jest afiliacja. Dobry przykład to choćby rynek finansowy i takie brandy jak Czerwona Skarbonka czy Super Pożyczka – serwisy, które sprzedają pożyczki i kredyty internetowe i czerpią z tego ogromne zyski, dzięki prowizjom ze sprzedaży produktów finansowych.

Na rynku finansowym co prawda w obecnych czasach trudno zarobić duże pieniądze jako „1 one man army”. Głównie dlatego, że ciężko aktualnie się przebić w tej branży bez posiadania odpowiednio dużego zaplecza finansowego oraz sporego nakładu pracy, który trzeba włożyć w taki projekt. Jest za to szereg innych branż, w których możesz zacząć działać. Przykłady? Proszę bardzo:

 • Artykuły dziecięce
 • Sklepy z odzieżą
 • Sklepy z akcesoriami sportowymi
 • Sklepy z RTV i AGD
 • Telefonia komórkowa i telefony na kartę
 • Platformy telewizji cyfrowej
 • Komputery i Laptopy
 • Gry komputerowe
 • Panele Fotowoltaiczne
 • Hotele i Pensjonaty w Polsce i zagranicą
 • Erotyka

Wystarczy wybrać swoją niszę i zacząć promować konkretne produkty, marki czy firmy. Możesz otrzymywać prowizje za sprzedaże produktów i usług, wypełnienie formularza czy poszczególne kliknięcia i wyświetlenia.

Fajna opcja to opracowywanie rankingów produktów czy usług. Tutaj również istnieje szerokie pole do popisu. Przykłady? Ranking zmywarek, lodówek, laptopów (np. za 2000, 3000 czy 5000 zł), telewizorów czy choćby czajników. Wystarczy do stworzonych opisów podpiąć konkretny link afiliacyjny (np. do programu partnerskiego Ceneo) i już możemy zacząć zarabiać.

Zostać YouTuber’em

Ostatnia z metod, która możesz przynieść Tobie zysk rzędu 1000 zł dziennie, skierowana jest to osób, które lubią pojawiać się przed ekranem i umieją się sprzedać. Tu schemat działania jest bardzo podobny do tego, co poruszyłem w temacie blogów i witryn internetowych. Różnica jest taka, że tutaj skupimy się na nagrywaniu filmów, a nie na klepaniu w klawiaturę 😉

A więc podobnie jak w przypadku otwierania serwisu, który ma monetyzować, musimy określić w pierwszej kolejności tematykę, po której będziemy się poruszać. Tu musimy zastanowić się, co jest naszą główną pasją, co lubimy najbardziej robić i na czym się najbardziej znamy. Możemy poszukać sobie inspiracji w sieci. Jeśli nie wśród polskich youtuberów, to może wśród zagranicznych. Może gdzieś znajdziemy coś, co nas zainspiruje.

Kolejna kwestia to nagrywanie i montowanie filmów z przeznaczeniem na YouTube. Warto pod tym kątem zgłębić trochę wiedzy, aby już w tej początkowej fazie nasze filmy wyglądały dobrze i wyróżniały się wśród innych filmów. Jest szereg poradników czy książek na ten temat, dzięki którym nasze filmy będą wyglądały profesjonalnie.

Jak można zarabiać na publikowaniu filmów w serwisie YouTube? W pierwszej kolejności trzeba sprawić, aby nasze firmy zyskiwały popularność i cieszyły się odpowiednią oglądalnością. Jeśli uda nam się to wykonać, to wtedy pieniądze i pierwsi reklamodawcy, którzy będą chcieli z nami nawiązać współpracę, powinni pojawić się sami. W tej początkowej fazie nie liczmy na to, że uda nam się zarobić jakiekolwiek pieniądze dzięki reklamom z YouTube. To będzie owszem możliwe, dla dopiero po przekroczeniu odpowiednio wysokiego progu oglądalności.

Przykłady ciekawych kanałów na YT które pięły się z miesiąca na miesiąc co raz wyżej i moim zdaniem – zdecydowanie warto brać z nich przykład. Oto one:

Miłośnicy czterech kółek

Miłośnicy czterech kółek

Budda. TV

Budda. TV

Hi_5

Hi_5

Autor artykułu: Karol Jaszewski, autor poradnika „Jak Realnie Zarabiać w sieci”, który jest podsumowaniem jego już ponad 20-letniej historii zarabiania w internecie. Od 2002 zawodowo zajmuje się wydawaniem serwisów, portali i vortali internetowych o różnej tematyce. Od portali regionalnych, przez vortal motoryzacyjny po portale o tematyce finansowej


Leave a Reply

Your email address will not be published.