Ktoś w tym momencie mógłby zapytać, dlaczego akurat 4000 zł miesięcznie, a nie 3000 zł? A dlaczego by nie pójść jeszcze dalej i zarabiać przez internet 5000 zł miesięcznie?

Już służę wytłumaczeniem. Otóż jakieś 20 lat temu, gdy pracowałem na etacie, moim największym marzeniem było pracować na własną rękę. Wiecie – robienie codziennie tego samego po 8 godzin dziennie, w dodatku za niezbyt duże pieniądze, może po jakimś czasie być mocno niesatysfakcjonujące. Tym bardziej, jeśli nie widzi się dalszych perspektyw na poprawę sytuacji.

Gdy pracowałem na etacie, weryfikowałem sobie – ile musiałbym zarabiać i pracując w domu i prowadząc własną działalność, by uzyskać na rękę podobne wynagrodzenie, jak w pracy na etacie. Gdy takie wyliczenia robiłem 20 lat temu, czyli dokładnie w 2001 roku, a więc wtedy, kiedy internet w Polsce praktycznie dopiero rozkwitał, była ta kwota ok. 1500 zł. Tyle wówczas musiałbym zarobić w skali miesiąca, by opłacić składki ZUS (wtedy był to wydatek niecałych 600 zł), opłacić księgową (50 zł) i mieć dla siebie do dyspozycji na rękę ok. 700-800 zł miesięcznie. A jaki przychód aktualnie trzeba byłoby wygenerować, by zarabiać w internecie przynajmniej tyle, ile wynosi obecnie podstawowe wynagrodzenie dla osób pracujących na etacie?

4000 zł – to minimum, jakie musielibyśmy zarobić, aby otrzymać na czysto ok. 2000 zł. Praktycznie połowę tej kwoty, ponieważ aż blisko 1500 zł musimy obecnie przeznaczyć na składki ZUS. Przez 20 lat wzrosło również wynagrodzenie księgowych. Ja za taką usługę płacę obecnie 270 zł miesięcznie. Jak więc nie trudno policzyć, 4000 zł to takie minimum, które musielibyśmy każdego miesiąca wygenerować, by zarobić na czysto +/- 2000 zł. Oczywiście warto przy tym dodać, że osoby dopiero rozpoczynające prowadzenie swojej działalności mają teraz nieco łatwiej. Choćby ze względu na możliwość płacenia niskiego ZUS przez 2 pierwsze lata.

Jak pracować w domu i zarabiać 4000 czy 5000 zł na miesiąc?

Niestety własna działalność to nie tylko koszt składek ZUS czy opłacenie pracy księgowej. Z własnego doświadczenia wiem, że tych dodatkowych opłat prędzej czy później dochodzi więcej. Wśród nich należy wymienić abonament na internet i abonament komórkowy. Do tego jeszcze koszt prowadzenia rachunku firmowego (choć znajdziemy i takie konta firmowe, które nie wiążą się z wysoką opłatą miesięczną czy opłatami dodatkowymi). Dlatego też jeszcze lepszą opcja byłoby zarabianie przez internet 5000 zł miesięcznie. Czy jest to możliwe? Z mojego doświadczenia wynika, że tak. Pozostaje kwesta tego, by odpowiednio się za to zabrać.

Oczywiście chcąc zarabiać przez internet, lepiej podejmować się tego zadania, jeszcze w momencie pracy na etacie. Wtedy bynajmniej nie musimy opłacać za siebie wysokich składek ZUS, które z rok na rok są niestety coraz wyższe.

Praca na własny rachunek – pomysły

Oczywiście, aby podjąć się zarabiania przez internet, musimy mieć na to odpowiedni pomysł. Możemy oczywiście skorzystać z gotowych i sprawdzonych rozwiązań, które praktykowane są przez internautów przez ostatnie kilka czy nawet kilkanaście lat. W tym artykule postanowiłem się skupić na 5 spośród nich. Każdy z tych sposobów może przynieść Wam dodatkowe źródło dochodów. Możecie skupić się na jednym z nich, a również nic nie będzie stało na przeszkodzie ku temu, by zastosować i wdrożyć w życie kilka z nich jednocześnie. No to zaczynamy..

1. Programy Partnerskie & Afiliacyjne

Zaczynam od nich, ponieważ ja dzięki nim zarobiłem w internecie najwięcej. Jeśli chcecie przeczytać więcej na temat możliwości, jakie dają programy partnerskie, gorąco zachęcam do przeczytania odrębnego artykułu, który poświeciłem temu zagadnieniu.

A tak w skrócie – na czym to polega? Otóż promujecie konkretne produkty, a w zamian otrzymujecie prowizję od ich sprzedaży. Gdy pierwsze programy partnerskie zaczęły działać w internecie, głównie można było za ich pośrednictwem promować produkty finansowe. Takie jak lokaty bankowe czy konta osobiste. Teraz możemy polecać dosłownie wszystko – wycieczki zagraniczne i krajowe, kursy internetowe, kosmetyki, ubrania, a nawet sprzęt rtv i agd. Za sprzedaż konkretnej usługi czy produktu możemy otrzymać od 1% do nawet kilkunastu procent prowizji ze sprzedaży.

Wszystko ładnie, pięknie.. Ale jak skutecznie promować produkty, które dostępne są w ramach programów partnerskich? Możemy to robić na wiele różnych sposobów – promując produkt na powiązanym tematycznie blogu czy stronie internetowej, przez serwisy ogłoszeniowe. Wysyłając mailing czy prowadząc profil na Facebooku, czy Instagramie o odpowiednio dobrej oglądalności. Istnieje szereg skutecznych rozwiązań. Te, które ja stosowałem i nadal stosuje, opisałem szczegółowo w moim poradniku Jak Realnie zarabiać w Internecie – prowadząc swojego bloga lub stronę www.

Czy promując programy partnerskie, można zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie? Można, a można zarabiać też znacznie więcej. Oto jedne z moich wyników, które udało mi się osiągnąć, tylko za pośrednictwem jednej sieci partnerskiej (SP Bankier) w kilku konkretnych miesiącach.

2. Zarabianie na Amazon KDP

Zdecydowanie jedna z obecnie najpopularniejszych metod zarabiania w Internecie. Choć zarabianie na Amazonie sięga praktycznie początku internetu, to w naszym kraju stało się ono popularne w ciągu kilku ostatnich lat. A duży wpływ na taki stan rzeczy, ma na pewno seria poradników na temat Amazon KDP, która pojawiła się w ostatnim czasie na rynku.

O co chodzi z tym zarabianiem na KDP Amazon ? Ogólnie sama struktura działania jest bardzo prosta, pod warunkiem, że najpierw zgłębimy odpowiednią wiedzę na ten temat. Do tego celu możemy wykorzystać zarówno darmowe poradniki dostępne an YouTube, jak również profesjonalne kursy przygotowane przez osoby, które w ten sposób zarabiają już od kilku dobrych lat.

W wielkim skrócie mówiąc, Zarabianie na Amazon KDP polega na tworzeniu własnych e-book’ów, książeczek, czy kolorowanek. Mogą one zostać stworzone zarówno w wersji elektronicznej, jak również w postaci fizycznej książki. My musimy skupić się tylko i wyłącznie na przygotowaniu projektu takiej książki, a następnie opublikowaniu jej na Amazonie. Może to być naprawdę dziecinnie łatwe, ponieważ by przygotować taką publikację, nie musimy mieć większego pojęcia na temat grafiki komputerowej. Wystarczy odpowiednie oprogramowanie jak np. Canva, które posiada gotowe biblioteki obrazów, grafik i fontów, które po prostu przenosimy metodą copy & paste (kopiuj i wklej). Odrębną sprawą jest odpowiednie dopasowanie opublikowanych książek w wynikach wyszukiwania Amazon, na odpowiednio dobrane słowa kluczowe. Za sprzedaż każdego egzemplarza e-booka otrzymujemy określoną prowizję.

3. Artykuły Sponsorowane

Obok zarabiania w ramach programów partnerskich, to jeden z moich ulubionych tematów, jeśli chodzi o zarabianie w internecie. By jednak zacząć zarabiać na publikacji artykułów sponsorowanych, konieczne jest posiadanie własnej strony internetowej lub bloga. Aktualnie jednak, by założyć własnego bloga czy stronę, nie musimy na temat posiadać jakiejś dużej wiedzy. Wystarczy uruchomić stronę na darmowej platformie WordPress. A następnie przyozdobić ją w dobrze wyglądający szablon, który również możemy pobrać za darmo.

artykuł sponsorowany

Najważniejsze to posiadać własny pomysł na własnego bloga – określona tematyka i odpowiednia nisza. Najlepiej by było to coś, co związane z jest z naszymi zainteresowaniami czy umiejętnościami. Jeśli taki blog czy strona będzie cieszyła się popularnością, to na pewno z czasem znajdziemy firmy, które chętnie zamieszczą na naszej stronie artykuł sponsorowany. Przeważnie dostarczany jest on „na gotowo”, a więc otrzymujemy gotowy tekst i zdjęcie do publikacji. Jedyne co musimy zrobić to wprowadzić go do naszego serwisu, co nie powinno zająć nam więcej jak 5 minut pracy.

Klientów na artykuły sponsorowane możemy pozyskiwać na własną rękę. Jak również nawiązując współpracę z portalami pokroju Whitepress czy Linkhouse, które pośredniczą w sprzedaży tego rodzaju publikacji.

4. Kariera na YouTube

Choć sam nigdy kariery na YouTube nie zrobiłem, to chciałbym polecić ten sposób zarabiania online, wszystkim tym osobom, które lubią rozmawiać, lubią nagrywać i które będą czuły się jak ryby w wodzie, nagrywając filmy na YouTube.

kanał na YouTube

Oczywiście, aby zacząć działać na YT, musimy w pierwszej kolejności posiadać odpowiedni pomysł i odpowiedni kierunek, w którym pójdą nasze filmy. Tu na początku nie jest ważny sprzęt czy umiejętności nagrywania i montowania filmów. Oczywiście takie coś się przydaje i na pewno napędzi nam dodatkowej oglądalności, ale na samym początku nie jest to rzeczą priorytetową. Dużo ważniejszy jest sam pomysł na film i pomysł na sam kanał. Może on być powiązany z naszymi zainteresowaniami, hobby, jak również rzeczami, które chcielibyśmy po prostu zacząć robić.

Jak zarabiać na YouTube? Jeśli wasze filmy będąc cieszyły się odpowiednią dużą oglądalnością, wówczas będziecie otrzymywali pieniądze od ilości wygenerowanych wyświetleń. Tak naprawdę jednak, największe pieniądze można zarobić nawiązując indywidualną współpracę z firmami i markami, które będziecie promowali w swoich firmach. Moi faworyci jeśli chodzi o krajowych YouTuber’ów? Mam ich kilka i są to głównie kanały o profilu motoryzacyjnym np. Budda. TV, M4K Garage, HI_5 czy Duży w Maluchu.

5. Copywriter

Polecany sposób dla osób, które lubią.. pisać! Sam się do takich osób zaliczam, choć przyznam że nigdy nie pisałem tekstów na zamówienie. Znacznie bardziej wolałem się sprawdzać, tworząc własne serwisy internetowe i przygotowując do nich teksty. Jeśli jednak nie chcecie zakładać własnego bloga, a macie wrodzoną lub nabytą umiejętność pisania i to na wiele różnych tematów, to może zainteresować Was temat zarabiania na pisaniu tekstów.

Czy podejmując pracę jako copywriter, zarobimy 4000 czy 5000 zł miesięcznie? Jest to jak najbardziej możliwe, tym bardziej, jeśli każdego dnia przygotujemy odpowiednią ilość artykułów, które zaakceptuje nasz zleceniodawca.

Pytanie tylko, jak pozyskiwać klientów na gotowe artykuły? W czasach internetowych portali to nie żaden problem. Możemy do tego celu użyć portali dla copywriterów takich jak Textbroker, Giełda Tekstów czy Good Content. Oczywiście takie portale doliczają swoją prowizję do każdego zlecenia. Dodatkowo możemy działać indywidualnie, poszukując zleceniodawców na własną rękę np. przez portale ogłoszeniowe.

Autor artykułu: Karol Jaszewski, autor poradnika „Jak Realnie Zarabiać w sieci”, który jest podsumowaniem jego już ponad 20-letniej historii zarabiania w internecie. Od 2002 zawodowo zajmuje się wydawaniem serwisów, portali i vortali internetowych o różnej tematyce. Od portali regionalnych, przez vortal motoryzacyjny po portale o tematyce finansowej


  2 replies to "Jak zarabiać w internecie 4000 zł miesięcznie?"

  • Eryk

   Copywriting to chyba jeden z najszybszych sposobów na zarobienie pieniędzy w internecie. Dajesz ogłoszenia, pozyskujesz zlecenie, piszesz artykuł i masz na drugi dzień pieniądze. Sam spróbowałem zarabiać w ten sposób i z pozyskaniem pierwszych zleceń nie było większych problemów.

  • Patryk

   Aplikacja umożliwiająca zarabianie pieniędzy w legalny sposób to wspaniałe rozwiązanie dla osób, które chcą dorobić sobie na boku, sam jestem jedną z tych osób i szukałem takiej aplikacji stosunkowo długo. W końcu natknąłem się na Paidwork, apkę w której można zarabiać przez wypełnianie ankiet, granie w mobilne gry, oglądanie filmików czy chociażby zakładanie kont. Szczerze, polecam każdemu wypróbowanie Paidwork, w moim wypadku spróbowanie się opłaciło!

Leave a Reply

Your email address will not be published.